Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programot használjak?

Milyen programot használjak?

Figyelt kérdés
"Tudok" programozni, a c# használom de csak nagyon kezdő szinten. Kedvem van tovább tanulni a nyelvet, és akkor jött az ötletem, hogy egy programot akarok írni. A program azt csinálná, hogy egy gombot vagy egy gyors billentyű gombinációt lenyomok és írni kezd amit én előre megadtam neki. Erre kérni ötleteket

2020. ápr. 28. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Írj egy ilyen webalkalmazást.

vscode, notepad++ bármi jó hozzá.

2020. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Visual studio mindent tud.

Lényegében össze is tudod kattintgatni elemekből a programod, csak a logikai részét kell megírni (azaz hogy írja ki amit megadtál).

Ez meg egyszerű: ha egyszerre akarod hogy kiírja, akkor stringbe felveszed amit akarsz, és egyben kiírhatod a megfelelő függvényekkel vagy változókkal (konzolos programnál Console.WriteLine(szovegem), grafikusnál például mezo.Text=szovegem ). Ennyi. Ha karakterenként akarod, akkor meg karakterenként kezeled a stringet, és for ciklus.

2020. ápr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"hogy egy gombot vagy egy gyors billentyű gombinációt lenyomok"

Feltételezem akkor is működjön, ha az alkalmazás ablakát elhagyod, tálcára rakod.

RegisterHotKey: [link]

via: [link]


"és írni kezd amit én előre megadtam neki"

SendKeys osztály: [link]

via: [link]

2020. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!