Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonba hogy tudom megcsináln...

Pythonba hogy tudom megcsinálni azt ,hogy a user inputot lementem egy fájlba (jsonba ) lenne a legjobb és ha még egyszer lefuttatom a kódot hozzá adja az előtte lévőhöz?

Figyelt kérdés

import json

file-python#49594248


#user input

name = input("Name:")

d = {}

d['id'] = input('id majd randdal csinálom: ')

d['username'] = input("Felhasználó név:")


name,d


out = {}

out[name] = d


with open('names.json','a') as f:

json.dump(out, f, indent=2)



már meg néztem az összes indai tutorialt google sem segit


kérlek segíts



#programozás #videó #indiai #Python #nagy rosszak #ne nézz indiai tutoriálok
2020. máj. 13. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Beolvasod a file-t egy tömbbe, hozzáfűzöd az új usert és ezt a tömböt írod ki a file-ba.
2020. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valahogy így oldanám meg:

[link]

2020. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

mit iszol?😜😲😲😲 Nagyon szépen köszönöm és külön azt is ,hogy szépen kommentáltad nem csak a kódot a küldet el.


Mar vagy 3 napja dolgozok ezen csomó videót meg nézetem.

Szóval meg egyszer nagyon kösz 👍👍👍👌

2020. máj. 13. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem világos nekem, hogy mi ez a name külön és miért nem az id-vel veszi az "adatbázisba" a kulcsot.

Megcsináltam SQLite adatbázissal, name nélkül csak username és id-t tárolok el a names.db SQLite fájlba egy azon belül létrehozott users táblába. Az id elsődleges kulcs az auto increment dehát nem random érték lesz. Ha már adatbázis akkor már MySQL szerver vagy más adatbázis szerver vagy mint a skype vagy google chrome stb. szoftver is használ saját maga SQLite adatbázismotort én is ezt választottam:

[link]

2020. máj. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen idval kezdem csak mikor kiírtam a kérdést már vagy 20 át írta, a kódot.

és ezért került name az első helyre. Id nem random szám lesz csak még egyenlőre nem tudom id t és ezért kell csak tesztből csinalok 8 random számot.

Kód discord bothoz akarom használni ha ujjtag csatlakozik akkor az id-t tarolja el illetve a usernévet discordon majd információt kérek be a usertől és ez egy felhasználó név lesz egy játékba

2020. máj. 14. 15:38
 6/6 A kérdező kommentje:

igen idval kezdem csak mikor kiírtam a kérdést már vagy 20 át írtam a kódot.


és ezért került name az első helyre. Id nem random szám lesz csak még egyenlőre nem tudom id t és ezért csak tesztből csinálom (Discord id 8 számból áll)


Kód discord bothoz akarom használni ha ujjtag csatlakozik akkor az id-t tarolja + discordnevét majd bot bekéri ujjtagtól a felhasználó nevét egy játékban és ezt akarom eltárolni lokálisan mert a botot úgy is hostolni kell.

sql adatbázishoz nem értek meg most nincs is rá szükségem szerintem 😄



lényegébe adatokat akarok kinyerni a játék api-bol de az úgy nehéz ha nem tudom a discord felhasználóim usernevét a játékba

2020. máj. 14. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!