Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lehet a probléma az alábbi...

Mi lehet a probléma az alábbi mySQL lekérdezéssel?

Figyelt kérdés

Az alábbi hibaüzenetet kapom:

"You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '(jaras_id, jaras_neve, jaras_terulete_hektar, jaras_szekhelye, nepesseg, megye)

' at line 1"



CREATE TABLE VASMEGYEJARASAI (

jaras_id INT PRIMARY KEY NOT NULL,

jaras_neve VARCHAR(100),

jaras_terulete_hektar INT,

jaras_szekhelye VARCHAR(100),

nepesseg INT,

megye VARCHAR(9));


INSERT INTO (jaras_id, jaras_neve, jaras_terulete_hektar, jaras_szekhelye, nepesseg, megye)

VALUES(1, "Celldömölki járás", 47413, "Celldömölk", 24787, "Vas megye");

INSERT INTO (jaras_id, jaras_neve, jaras_terulete_hektar, jaras_szekhelye, nepesseg, megye)

VALUES(2, "Körmendi járás", 61453, "Körmend", 26865, "Vas megye");

INSERT INTO (jaras_id, jaras_neve, jaras_terulete_hektar, jaras_szekhelye, nepesseg, megye)

VALUES(3, "Kőszegi járás", 28645, "Kőszeg", 25473, "Vas megye");

INSERT INTO (jaras_id, jaras_neve, jaras_terulete_hektar, jaras_szekhelye, nepesseg, megye)

VALUES(4, "Sárvári járás", 68546, "Sárvári", 38862, "Vas megye");

INSERT INTO (jaras_id, jaras_neve, jaras_terulete_hektar, jaras_szekhelye, nepesseg, megye)

VALUES(5, "Szentgotthárdi járás", 25504, "Szentgotthárdi", 15180, "Vas megye");

INSERT INTO (jaras_id, jaras_neve, jaras_terulete_hektar, jaras_szekhelye, nepesseg, megye)

VALUES(6, "Szombathelyi járás", 64636, "Szombathely", 110504, "Vas megye");

INSERT INTO (jaras_id, jaras_neve, jaras_terulete_hektar, jaras_szekhelye, nepesseg, megye)

VALUES(7, "Vasvári járás", 37414, "Vasvár", 13623, "Vas megye");


SELECT jaras_neve, jaras_terulete_hektar FROM VASMEGYEJARASAI WHERE jaras_terulete_hektar<18500;



2020. máj. 20. 08:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah, meg van. Az INSERT INTO után nem írtam a táblanevet.
2020. máj. 20. 09:02
 2/10 A kérdező kommentje:
De ettől függetlenül valamiért a SELECT nem listáz ki semmit se, pedig a tábla létre lett hozva.
2020. máj. 20. 09:02
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Mert nem szúrtál be olyan sort, amire ez igaz lenne:

jaras_terulete_hektar < 18500

2020. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De valamiért a SELECT * FROM VASMEGYEJARASAI lekérdezésre se ír ki semmit.
2020. máj. 20. 09:22
 5/10 A kérdező kommentje:

Közben meg a w3schools SQL compilerében is próbáltam lefuttatni, ott az alábbi hibát kaptam:

"You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'INSERT INTO VASMEGYEJARASAI (jaras_id, jaras_neve, jaras_terulete_hektar, jaras_' at line 9 "

2020. máj. 20. 09:31
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Szintaktikai hiba (ha beírtad a táblanevet) akkor nincsen benne. Ez hülyeség. Kipróbáltam.

de #3. válaszolónak igaza van. olyan feltételt adtál meg amihez nincs adat benne.

Próbáld meg így:

SELECT jaras_neve, jaras_terulete_hektar FROM VASMEGYEJARASAI WHERE jaras_terulete_hektar<50000;

2020. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, azon lépjünk túl, hogy olyan feltételt adtam, amihez nincs eredmény. Ettől függetlenül a "SELECT * FROM VASMEGYEJARASAI;"-ra se kaptam eredményt.
2020. máj. 20. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"a hiba az ön készülékében található"

[link]


tegyél fel localhostra egy mysql-t és egy normális klienssel gyakorolj szerintem

2020. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pl?
2020. máj. 20. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

pl mi?

mysql szerver az adott. :) (de lehet mariadb is, igazából mindegy)

oprendszertől függetlenül fel tudod rakni, de akár még docker image-ben is.

kliensnek pedig heidisql-t javaslom (windowsra van, de wine-al elfut nekem linuxon is pl elég jól) mysql8 esetén lehet további driver letöltését igényli.

vagy ott van még a mysql workbench ami szintén multiplatform.

ha nagyon bátor vagy akkor pedig egy konzolos mysql klienst is használhatsz :)

2020. máj. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!