Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy multiplayer játékot...

Egy multiplayer játékot szeretnék készíteni. A multiplayer részt hogyan kéne meg csinálni?

Figyelt kérdés

SDL2 , c++ codeblocks-t használok.

A játékrésze már készen van majdnem teljesen. Még mielőtt elmenne pár órám azzal hogy az utolsó simításokat meg csinálom meg akarom nézni hogy a multiplayer-hez szükséges részeket be lehet-e egyáltalán építeni az eddigiekbe. Rengeteg oldalt átnéztem de nem találtam olyan kódot ami sikerült volna működésre bírni hogy aztán átírjam és beépítsem az enyémbe.

Tudnátok olyan oldalt küldeni (vagy akár kódot :D) ami nálatok működött?



2020. máj. 25. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Na arra a kódra kíváncsi lennék...


Bármilyen programot fejlesztünk, ami hosszabb, mint egy 15 soros gyakorlóprojekt, erősen ajánlott átgondolni az egész koncepciót elejétől a végéig, megtervezni az osztályokat, kidolgozni részletesen az egészet... utólag multiplayerré varázsolni egy single player játékot sok esetben a koncepció teljes áttervezésével oldható csak meg. Én eleve úgy írnék multiplayer játékot, hogy a singleplayer is multi, csupán nincs kieengedve a szerver, csak localhoston figyel.

2020. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az nem úgy működik, ahhoz programozni kell tudni, aki meg tud, az nem kérdez így.
2020. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De igen így kérdez az aki tudd programozni. Mert tudok programozni csak ezzel a témakörrel még nem foglalkoztam. Az hogy valaki tudd programozni nem jelenti azt hogy mindenhez ért.
2020. máj. 28. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!