Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Azt a kritikát kaptam a...

Azt a kritikát kaptam a kódomra, hogy nem eléggé újrafelhasználható, mit is jelent ez?

Figyelt kérdés

2020. máj. 25. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

A gyakorlatban azt jelenti, hogy valószínűleg sok dolgot "beégettél" a kódba.


Tehát egy abszurd de szemléletes példa: ha azt szeretnéd, hogy egy függvény kiszámolja a 2*4-es téglalap területét, akkor 2 féle módon is megírhatod.


a)

public function teglalapTerulete()

{

return 2*4;

}


b)

public function teglalapTerulete(int $a = 0, int $b = 0)

{

return $a * $b;

}


Nyilván elég gagyi példa de talán így jól szemlélteti, hogy miért fontos, hogy egy kódba ne legyenek beégetve adatok. Utóbbival bármilyen téglalap területe kiszámítható.

2020. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) bár ez alapján sem teljesen világos, hogy mit kéne átalakítani a kódomon, hol szúrhattam el.
2020. máj. 26. 09:56
 3/4 EgyGabor ***** válasza:
100%

Hard code-olt értékekt. Class struktúra meg még sok minden lehet.


Akár az is, hogy az se tudja aki mondta. Csak neki éppen nem tetszik (vagy te nem tetszel).

2020. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Találj olyan kódot, ami sokal biztosabb, mint bonyolult.

Pl. ne a születésnapod, vagy magánügyi adatod legyen.

Legyen benne kis-és nagybetü, valamint szám is.


Nálam ez úgy müködik, hogy magához az oldalhoz kapcsolódó szóösszetételt válsztok.

pl. GyakortaKerdezekMa31majus

2020. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!