Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » "Machine learning" tanulásához...

"Machine learning" tanulásához mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sosem érdekelt az informatika, de rájöttem, hogy ez mégiscsak a 21. század és ha már a csapból is ez folyik akkor miért ne nézzem meg mi fán terem a programozás. Elkezdtem a python 3-al és teljesen beszippantott. Sosem voltam jó matekból meg reál tantárgyakból, mégis élvezem. Ai / machine learning amivel még szívesen foglalkoznék, de nem igazán tudom, hogy pythonon kívül mi kell hozzá (nem csak programnyelvekre gondolok). Ezzel az egésszel nem a pénzkeresés a cél. Teljesen más területen dolgozom és szeretem is amit csinálok. Egyszerűen csak egy kis szelettel többet szeretnék érteni abból, ami körülvesz.

2020. júl. 4. 16:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
Ha csak hobbi szinten érdekel, akkor a courseran a stanford universitys machine learning kurzust és a deep learning specializációt érdemes végignézned. Nem mélyülnek el nagyon semelyik témakörben, elég felületesek, de ad egy áttekintést, hogy miről szól ez az egész.
2020. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
valamint még az is érdekelne, hogy a marematika melyik részében/részeiben kellene kicsit jobban elmélyedni, hogy ezt jobban értsem
2020. júl. 4. 17:25
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Lineáris algebra, többváltozós valós függvénytan és statisztika.
2020. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
21%
Elég durva matek kell. Egyetemre kéne menned, ha ez érdekel... Matek szak lenne a legjobb :)
2020. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

OK, ha hobbi szinten érdekel a dolog, akkor egyáltalán nem kell matematika hozzá. A gépi tanulásos módszerek általános működését kell valamennyire megérteni, nagyjából ismerni a különböző módszerek erősségeit/hátrányait. A felhasználás szempontjából sokkal fontosabb, hogy az adatokat, amivel dolgozni fogsz jól értsd, bizonyos típusú adatokhoz bizonyos fajta ML algoritmusok "valók" illetve az algoritmus kiválasztását a megválaszolandó kérdés is befolyásolja, és persze el kell dönteni a végén, hogy az amit a AI kidob értelmes-e.


Elmondom, hogy én hogy csinálnám:

0 - Attól függően, hogy járatos vagy-e adatokkal történő munkával, elvégeznék Courserán egy bevezető Data science with python kurzust. De, ha ismered a pandas és numpy könyvtárakat, akkor ezt ugrod.

1 - A Courserán a legjobb a Stanford-os machine learning kurzus. Azt én is elvégeztem, de megszenvedtem vele. Érzésem szerint egy bevezető kurzushoz képest, túl sok benne a matek, és túl elméleti. A deep learning-et sem erőltetném. Én kezdésnek inkább a "Machine learning for all-t" választanám. Bevezető kurzus kezdőknek. Ha érdekel, mehetsz tovább.

2 - Továbbra is a Courserán maradva én elvégezném a Washington egyetem Machine Learning speciációját. Ez több kurzusból áll, de mind gyakorlatias, Python alapokon. Matek csak annyi van benne amennyi nagyon szükséges.

3 - Ha itt még mindig érdekel az elmélet, akkor végezném el Andrew Ng Machine Learning kurzusát (ez a Stanfordos) ugyancsak a Courserán. De ez nem szükséges szerintem.

4 - Ha eddig elértél, kipróbálhatod, hogy mit tudsz: regisztrálj a kaggle oldalára, ahol van egy csomó machine learninggel megoldható probléma. Vannak kihívások, ahol pénzdíjas nyeremények is vannak, toplistás helyezésekről certificet-et adnak amit esetleg a CV-be is be lehet tenni.


Aztán határ a csillagos ég! :D

2020. júl. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
30%
Vagy jelentkezz alapképzésre utana mesterképzésre ez irányba menj tovább. Sokkal többet fogsz tanulni, mint a Courserán.... ;)
2020. júl. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
5/ pocok_134: Jó iránynak tűnik amit leírtál. Még egy ideig biztos elbíbelődöm a Pythonnal, de utána (ha még tart a lelkesedés :D ) megnézem ezeket. Kösz szépen!
2020. júl. 5. 11:06
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom miert pontozzatok le az egyetemet. Aki ilyennel szeretne foglalkozni vagy ez érdekli annak igenis elkell mennie....
2020. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%

"Nem tudom miert pontozzatok le az egyetemet. "


Mert a lepontozóknak még érettségire sem futotta. :)

2020. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

8/ bocs, én is lepontoztam (félig :) mert rosszindulat nem volt benne ) Azért, mert ez nekem egy hobbi lenne, az egyetem abszolút overkill. Pl. ha valakit érdekel a történelem had ne kelljen már töri szakra mennie. Van már diplomám és munkám is amit szeretek. Ez most nem egy "hogyan tudok profi programozó lenni nulla előképzettséggel" kérdés volt.

9/ :)

2020. júl. 5. 17:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!