Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tudom megtanulni a...

Honnan tudom megtanulni a directx 12 úgy hogy tudjak saját játékot készíteni?

Figyelt kérdés
Van egy pici c ismeretem. Egy könyvet vagy egy web oldal t szeretnék ami nulláról megtanitja, és lépésről lépésre elmagyaráza. Ilyen létezik?

2020. júl. 10. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem letezik ilyen.
2020. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Bajod? Játékohoz ott vannak a kész enginek, nem a grafikus keretrendszereket kezdi el tanulni az ember. Ez olyan, mintha a vacsorához a bort szőlőültetéssel akarnád elkezdeni, lehetni lehet, csak van pár lépés meg év a kettő között.
2020. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tessék:


[link]

2020. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Igen én pontoztalak le titeket. Mert lehet tanulni és van is ismertelme. Tudod hány játék használ Directx12-őt? Sorolok néhányat: BF5, Civ4, Cyberpunk 2077, Fortnite, Fifa20.


Ennyit erről.

2020. júl. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
#4 És tudod mi használ még DirectX12-t? Az enginek, amikben az általad sorolt játékokat írták. Tudod, amik arra vannak kitalálva, hogy actually emberi időben tudj minőségi játékot készíteni. Még egy tapasztalt fejlesztőnek sem feltétlenül szükséges API szinten ismernie a DX12-t, az engine elfedi előle. Egy amatőrnek meg aztán pláne.
2020. júl. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Az motorok azért vannak, hogy megkönnyítsék a fejlesztést igen. Ne kelljen már újra meg újra megírni a fizikát, maximum módosítani, átalakítani és ehhez szükség van ismeretekre. Sokszor nem elég a UE-be sem kattingatni, hogy ez meg az legyen és sokszor kell magadtól írni dolgokat, amiket majd hozzátárrsítasz, mert minden nincs megcsinálva! Főleg olyan kaliberű játéknál. És, ha a kérdező ilyet szeretne tanulni, miért ne tehetné meg? Miért kell elutasítóan viselkednetek? Ha ő mondjuk operációs rendszeret szeretne fejleszteni 0-ról akkor tegye! És legyen ez a célja. Igazából semmi közötök hozzá. Ő anyagok kért, hogy tanulhasson, úgyhogy vagy hozzászólsz értelmesen vagy kilépsz. Sose értem az olyan válaszokat, aminek nincs köze a kérdéshez vagy egyszerűen nem segítség számára. Az se tudhatod, hogy nem-e szeretne saját motort fejleszteni, amit ő maga használ majd kisebb játékokra. Igen-igen, tudom felesleges, de a jó programozó holtáig tanul. És, ha ezzel is megismerkedik még jobb fejlesztő lesz. De kár is a szó érted.
2020. júl. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Szoval pl a unreal engine 4 et én pár kattintással vezérlem ő pedig ezt leforditja c re vagy diretx12 re aztán ugye az meg tovább forditodik a gépnek. És ennek az a lényege hogy nem kell értenem a cpu gpu szinkronizáláshoz plusz csomó minden máshoz, mert az engine ezt megoldja. Jól értelmezem?
2020. júl. 11. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez ugyan OpenGL (directx vetelytarsa) de szerintem az egyik legnagyszerubb tutorial sorozat:


[link]

2020. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!