Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy kep (jpg vagy png) pixelei...

Egy kep (jpg vagy png) pixeleinek modositasara milyen programozasi nyelvet ajanlatok?

Figyelt kérdés
pytonnal probaltam, mukodik, csak nagyon lassu

2020. júl. 13. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Kb. irreleváns milyen nyelv, a sebesség főleg attól függ mit csinálsz és milyen algoritmussal. Sz..r algo C-ben is sz..r lesz és fordítva...
2020. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Pythonnal alapból lassú lesz, mert interpretált nyelv.
2020. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem véletlenül írnak ilyen szoftvereket C/C++ ba. A Photoshop is C++. Ha python lenne akkor egy egy művelet elég sokáig tartana..
2020. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
És meg vannak a megfelelő technikák, amivel Pythonba is gyorsabb lesz. De ehhez kell háttértudás is. Jó ha tudod mi az a kolleráció és a konvolúció.
2020. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van matek, akkor a python is megfelelő eszköz ilyesmire.

Ha nincs, akkor lassú lesz assemblyben is.


Persze a python megvalósítás egy C-től akkor is messze lesz, de legalább használható.

Mondjuk attól is függ, hogy hány pixelt módosítanál, miért és hogyan.

Mert ebben a kérdésben nem csak egy hogyan van.

2020. júl. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Annyira tipikus ez, a kérdező azzal indít hogy lassú, tudja hogy mitől lassú, ezért keres másik eszközt a problémára. Erre beírják neki kioktató stílusban hogy pontosan azért lassú amiért gondolja hogy lassú, és természetesen senki nem ajánlj neki megoldást.

Mit szeretnél csinálni, és mennyi adaton kell dolgoznod? A leghatékonyabb ha gpu n számolsz cuda\opencl alapú programmal, de ha nem annyira teljesítménykritikus a dolog akkor nincs gond cpu alapú megoldással sem. Így látatlanban nem tudlak konkrét irányba állítani, de nagyon valószínű hogy találsz c++ könyvtárat python wrapperrel is - de tényleg tudni kéne hogy konkrétan mit szeretnél.

2020. júl. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Annyira tipikus ez, a kérdező azzal indít hogy lassú, tudja hogy mitől lassú, ezért keres másik eszközt a problémára."


Nem tudja. Ezért kérdez.

Amúgy, a kérdésből tisztán kiviláglik, hogy köze nincs ehhez a területhez és az is kisejthető, hogy nem ismeri a saját lehetőségeit.

2020. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Nem tudja. Ezért kérdez."


De tudom. Ismerem a pythont es tudom, hogy interpreter nyelv, ezert lassu. A C nyelvet is ismerem, tudom, hogy gyors, de nem tudom, mennyire konnyen tanulhato a pixelkezeles vele.

A "pyhton" technikak amiket irnak, gondolom beagyazott fuggvenyek mas konyvtarakbol, melyek nem pyhton nyelven irodtak.

GPU nem kell, nem teljesitmenykritikus a dolog, de azert nem akarok egy HD kepnel 1 oras futasi idot

2020. júl. 13. 22:05
 9/12 anonim ***** válasza:
HD képpel nem szoktunk dolgozni vagyis nagyon ritkán, speciális esetekben. Pont azért, mert rengeteg a számítási idő.
2020. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9: Nem az a gond, hogy HD, hiszen azzal is kell dolgozni olykor, na meg, van aki csak azzal dolgozik, (full HD képet megforgatok a középpontja körül, valós időben, az én régi gépemen), de az nem mindegy, hogy ő miként fér hozzá a pixelekhez.

És biztos vagyok benne, hogy ezt csinálja rosszul.

Vagy ez a gond, vagy az, amit csinál velük, illetve ahogy azt teszi.

2020. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!