Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan működik egy weboldal...

Hogyan működik egy weboldal üzembe helyezése?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma és tanulmányaimat is hasonló irányban folytatom, ezért elkezdtem vele foglalkozni. Lokális környezetben már egész jól megy, a programozással sok gondom nincs. Viszont az oldal élesítésében nem találtam túl sok infót. Kérdésem arra vonatkozna, hogy ha ezt élesben szeretném majd csinálni, mi a menete?


Kell domain és tárhely az biztos. Leülni a megrendelővel, átbeszélni nagyjából, hogyan képzelte el a honlapot, mi a célja vele, mit szeretne rajta látni stb. Innentől viszont kicsit elakadtam. Mivel művészetben illetve dizájnolásban minek nevezik, nem vagyok túl jó, ezért a weboldal arculatát feltehetően egy grafikussal közreműködve készíteném el. Hogyan működik pl. a grafikussal való munka? Megtervezi a dizájnt, a logókat stb. aztán azt átküldi nekem, én pedig leprogramozom az ő elképzeléseit?

Aztán már mikor kész a weboldal, interneten elérhető, hogyan működik a hirdetésrendszer? Hogyan jelennek meg rajta pl. adott esetben a reklámok, hirdetések? Van valami külön motor/script a reklámnak amit bele kell programoznom a weboldalba, vagy csak úgy puff megjelenik? Hogyan működik a SEO?

Ezekről és hasonlókról nem találtam semmilyen útmutatót vagy hasonlót, szóval hálás lennék ha valaki felhomályosítana :D



2020. júl. 21. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Vannak képzésék amin megtanulod.. A SEO is egy külön szakma már.
2020. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!