Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » WiFi jelszó hackeléshez?

WiFi jelszó hackeléshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy ideje már foglakozok a témával és sikerült egy-két apróbb dolgot össze hoznom és most szeretnék kicsit jobban belemélyülni a témába.


Eleinte Kali-linux-bankezdtem el vele foglalkozni, de már átváltottam Ubuntura, amire telepítettem a szükséges programokat.

A saját WiFi-met kedztem le hackelgetni. Az "aircrack-ng" programmal meg is oldottam a dolgot, azonban ez csak úgy működik, hogy alapból létrehoztam egy TXT fájlt ami tartalmaz pár sor karaktert, köztük a valós jeszót is, amit persze meg is talált.


Most azonban az érdekelne, hogy meg lehet-e oldalni olyan módon, hogy nem kész fájlból dolgozik, hanem magának generálja le a kódokat és futtatja is.

Ha nem is "aircrack-ng"-ben, de más módszer is nagyon jó lenne. Minden érdekel!!


A válaszokat előre köszönöm!!!



2020. júl. 26. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2020. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb tudomásom szerint a WPA2-PSK csak brute force módon 'törhető'.
2020. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Persze fel lehet. Összes variációt kipróbálod. Vannak algoritmusok amivel gyorsíthatsz a folyamaton, hogy nem sorrendben próbálja. De igy is 100 évbe telne, ha olyan a jelszó.
2020. júl. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
A neten találsz óriási jelszó "szótárakat," de persze mindez semmit se ér, ha valaki beállított egy hosszabb véletlenszerű karaktersorozatot. Az újabb routerek már eleve azzal jönnek defaultból. Ja és persze engedély nélkül hackelgetni bárkinek a hálózatát illegális, de ezt nyilván te is tudod.
2020. júl. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alex Fly ***** válasza:
0%

Azért ez igencsak messze van a hackeléstől...

De ha jártas vagy a hálózati dolgokban, akkor nagy segítséget jelenthet a WireShark. Az adatforgalomba belehallgatva össze lehet hozni a WiFi key-t; valamikor -a wardriving korszakomban- sokszor így jutottam internethez...

2020. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Alex Fly, bocsi, de tényleg kíváncsi vagy, a WPA2 PSK tényleg kódolatlanul küldi át a jelszót? Ez nekem elég hihetetlennek tűnik.
2020. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt írta valamikor, szerintem akkor még nem volt WPA2. :-)
2020. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Az még biztos az ezredforduló előtt lehetett amikor még a titkosítást sem találták fel és C64 gépeket kötöttek wifire.. ;DD
2020. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6: Nem, nincs is jelszócsere. A WPA2-PSK-ban a PSK jelentése pre-shared key. A 'titkot' mindkét fél jól tudja, nem kell elküldeni sosem. A kommunikáció pedig egy szimmetrikus kulcsú titkosítással történik (pont ezért), jellemzően AES-sel.


#2-es voltam.

2020. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kaliban van egy crunch nevű eszköz. Használd azt a TXT file generálására. Crunchban saját wordlistet generálsz, olyan karakterekből amit megadsz. Aircrack és wifite is használata. Ha elég erős a proci akkor egész hamar megvan. Ha nem, na akkor gond van
2021. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!