Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg nem számít a papír...

Tényleg nem számít a papír informatikai területen, csak a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Tavaly kezdtem el az üzemmérnök informatikus szakot a BME-n, nagyon szeretem csinálni. Most nyáron is dolgoztam a tanultakkal (C#, .Net fejlesztőként projektmunkában vettem részt) Viszont mindenkitől azt, hallom, hogy ez egy értéktelen papír lesz, mert csak "Bprof". A másik oldalról viszont azt, hallom, hogy papír sem kell, ahhoz, hogy elhelyezkedjen az ember programozóként. Most akkor mi az igazság? Tényleg értéktelen lesz a diplomám vagy nem?
2020. júl. 31. 13:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Az igazság a kettő között van. Egyes munkaadók elvárják a diplomát, de többnyire a tudás, tapasztalat számít.
2020. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

Azon az állás ponton vagyok mint az előző.

Ismertem olyan embert, aki nem fejezte be az egyetemet, nem is informatika vonalon tanult, de volt olyan választható tárgya hol tanult programozni, és volt annyi tudása hogy el tudott helyezkedni vele.


De az hogy nem kell papír nem jelenti azt amit sok nem túl okos ember hisz hogy megnéz 10 programozós videót a neten, aztán már mehet is bárhova programozónak.

2020. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 BeefEater ***** válasza:
79%

Mostanában elég sokat interjúztatok. Sosem nézem, hogy milyen papírja van a jelöltnek, csak azt, hogy mit tud.

Viszont ahhoz, hogy eljuss a szakmai körre jó, ha van papírod, sokkal könnyebben átjutsz a HR-es körön (és sok álláshirdetésnél még mindig követelmény).

2020. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%
Az esetek többségébe: kb. 75% felsőfokú végzettség kell vagy szakirányú képzés. Ha ez nincs meg akkor be se hívnak.
2020. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
És szerintetek a munkaadók tesznek különbséget egy Bsc és egy Bprofos között? Őszintén nem szívesen váltanék, szeretem a szakomat, csak tényleg félek, hogy kevés lesz. Külföldön még nem is hallottak a Bprofról....
2020. júl. 31. 14:05
 6/28 anonim ***** válasza:
75%
A bprof is felsőfokú.
2020. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
9%
De Te üzemmérnök infos vagy. Iparra készítenek fel inkább, nem arra, hogy teljes állásba a gép előtt programozz. :)
2020. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 BeefEater ***** válasza:
86%
Külföldön sokszor többet számít, hogy kinek dolgoztál korábban. Nekik mindegy, hogy ELTE vagy Kodolányi, csak legyen egy felsőfokú papír amit felismernek. Általában Bsc-t vagy magasabbat kérnek ahol kérnek.
2020. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%

Valahol kell, valahol nem.


Itt pl kell: [link]


Amúgy jó az az üzemmérnök képzés, ha rendesen élvezed és tudsz angolul nem lesz problémád az álláskereséssel.

2020. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
11%

Egy üzemmérnök nem fog Amazonnal dolgozni DS-ként...


Inkább Audi vagy Merci vagy valamilyen gyártásban lesz fejlesztő.

2020. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!