Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JavaScript megtanulásához...

JavaScript megtanulásához melyik a legjobb ingyen fellelhető oktatóvideó?

Figyelt kérdés

A freeCodeCamp 3 órás YouTube videója hasznos?

https://www.youtube.com/watch?v=PkZNo7MFNFg



2020. aug. 2. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy van "legjobb"? Ez nem olimpia. Mindegyik hasznos, amiből tanulsz, de én még mindig az írott tutorialokra esküszök, kereshető, könnyebben végigdarálod ha keresel valamit, tudsz vágólapra másolni.
2020. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez most mi? Nézd meg és kiderül hogy hasznos-e, nem? :D


A fő kérdésedre a válasz pedig, én úgy tanultam a javascript-et hogy gyorsan pár nap alatt átneztem egy weboldalon (lent a link) az alapvető nyelvi elemeket, aztán utána elkezdtem csinálni feladatot amihez javascriptre volt szükségem. Aztán közben persze sok dologra kellett rá keresnem még mi miért van, de így lehet a leghatékonyabban tanulni. Konkrét feladattal vért izzadsz. Jól belevésődik a fejedbe hogyan kell ezzel a nyelvvel bánni a sok sz*páson keresztül.


Itt az gyorstalpaló weboldal: [link]

2020. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
W3schools alapoknak mindenképp jó. Kérdés, hogy tanultál már programozást valaha?
2020. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, még nem tanultam.
2020. aug. 2. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, jah ez jó kérdés amit 3-as kerdez. Mert ha nem is tanultál előtte, nincs más nyelvvel tapasztalatod. akkor "kicsit" nehezebb lesz. (Én azt feltételeztem, hogy van.)
2020. aug. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ajaj, hát figyi akkor szerintem hagyd a javascriptet. Valami barátságosabb nyelvvel kezdj szerintem. Dolgozni is szeretnél majd ezzel, vagy csak hobbi?
2020. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nos először a programozás logikáját kéne elsajátítanod, valamint nem biztos, hogy a javascriptel kéne kezdened. Én mindenképp a pythont ajánlom, ahhoz is rengeteg oktatóvideó/dokumentácio van, ráadásul az manapság az egyik legkeresettebb nyelv. A w3schoolst továbbra is ajánlom, illetve ha a codecademy python 2 kurzusát (ez ingyenes es az alapokat jol ellehet sajatitani). Azt még hozzátenném, hogy a javascriptet önmagában nem sokra tudod használni, mivel alapvetően webprogramozási nyelv.
2020. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hobbi azt hiszem :) Teljesen más területen tanulok (angol szak), csak érdekel, hogy működnek a weboldalak.


A HTML és CSS tutorial videók teljesen érthetők, de a JS bonyolultabb, ezért ott tényleg szeretnék olyannal indulni, ami tényleg érthető de nem is SanFranciscobólJöttem-szintre lebutított :D (Amúgy jó a SFJ csatorna, csak nekem kevés).

2020. aug. 2. 11:29
 9/10 anonim ***** válasza:

"ráadásul az manapság az egyik legkeresettebb nyelv. "


De nem Európába és főleg nem Magyarorszagon.

2020. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
SFJ jól elmondja. De szinkronszínésznek jobb volt, mint tanárnak :D
2020. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!