Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Én csinálok valamit rosszul...

Én csinálok valamit rosszul vagy ilyen hatalmas a válság?

Figyelt kérdés

Van Github profilom, van tanulóprojektem, Udemy, LinkedIn-en kitöltött skill tesztek, folyamatban levő NEM nappali egyetemi tanulmányok, már megszerzett szakmai végzettség, szoktam pihenés helyett Hackerrank-en szenvedni is, LinkedIn-en fent vagyok, ott is keresek állást, Profession-ön is, LinkedIn-en fogadom a recruiterek jelöléseit.


Jelenleg pár hete nem is találok olyan állást, ahova pályakezdőként beadhatnám úgy egyáltalán.

Ha mégis sikerül beadnom valahova (ahova 2 évet várnak csak és nem 4-et), pár héten belül jön a visszautasítás.


2020. aug. 12. 21:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Angol megy?
2020. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nagyon nehezen, de sok esetben annyira kérik csak, hogy dokumentációt megértsen az ember.


Amúgy angolon még sohasem buktam kiválasztási folyamatban.

2020. aug. 12. 22:18
 3/30 anonim ***** válasza:
61%

Az a baj, hogy szerintem 10-ből 9 helyen a Github nem nézik meg, és a LinkedIn-t is csak a HR.

Én a helyedben beadnám olyan helyekre is, ahol nem felelsz meg az elvárásoknak. A hirdetések egy része egyébként is olyan, hogy kb senki nem lenne alkalmas rá.

2020. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
52%
A jelenlegi helyzetben nincs pénze a cégeknek arra, hogy a kezdőknek fizetést adjanak miközben alig termelnek, mert azt se tudják, hogy a használt technológiákat eszik-e vagy isszák. Tapasztalt informatikusokra van jelenleg szükség.
2020. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
70%
Jelentkezz gyakornoknak, hiszen még egyetemre jársz. Ezalatt lesz munka tapasztalatod és később könnyebb lesz.
2020. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%

"Tapasztalt informatikusokra van jelenleg szükség."


Minden cégnél kezdő az ember. Egy tapasztalt informatikusnak is időbe telik. Szinte minden cég saját könyvtárakat használ. Ezt meg tanulni, gyakorolni. Pl elmész az Adobe-hoz, ott a GUI alkalmazások nem QT, vagy Winform vagy egyéb..(c++nak c++,de ->) saját libeket használnak a GUIra is, ahogy mindenre. Ezt meg kell tanulni.

2020. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
31%
Épp ezért tanítják az egyetemen az elméletet iszonyatosan mellette az alapokat, hogyha dolgozol sokkal gyorsabban fogsz tanulni, mert érted mi van a doksikba és érteni fogod, hogy a kollégák amikor segítenek, mitől -beszélnek. Ezért se jó a bootcamp. Ott megtanulod pl a Java-t az alapjait, de ennyi. Ezzel semmire se mész. :)
2020. aug. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%
Ha mérnökinformatikus szakon vagy menj az ABB-hez oda folyamatosan keresnek gyakornokokat akár Egyetem mellett is.
2020. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

A gyakornokoskodáshoz nappali tagozatos jogviszony szükséges.



A covid előtt meg azzal utasítottak el, hogy túl sok a munka, a senioroknak nincs idejük betanítani, segíteni.

Ha vagy idejük nincs, vagy pénzük, akkor honnan lesz pár év múlva friss medior munkaerő (akik most kellene, hogy esélyt kapjanak)?

2020. aug. 12. 22:34
 10/30 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell,h ogy nappali tagozatos jogviszonyod legyen. :)
2020. aug. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!