Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan fejlesztő akár java...

Van olyan fejlesztő akár java akár web developer aki minden iskola nélkül saját magát képezte otthon és sikeresen landolt egy állásban, milyen nehéz volt bejutni? Mi volt a roadmap az elhelyezkedését? Milyen nyelv stb.

Figyelt kérdés
Otthon elkezdtem html, CSS, js - T tanulni freeCodeCampen. Érdekelne sikerült hasonló helyzetben elhelyezkedni és mennyi idő volt. Köszi a válaszokat :)

2020. aug. 26. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nekem sikerült, de előtte szereztem egy gazdinfós diplomát :D
2020. aug. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
10ből 7 ilyen kb
2020. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Miket kellene tanulni egy front end junior fejlesztői álláshoz?

Html CSS js után?

2020. aug. 26. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Javascript - javascript - javascript



1. javascript alapok, konkrétan meg kell ismerned az alapvető algoritmusokat, és meg kell tanulnod "progrmaozni" - 3 hónap napi 6-7 órával számolva már egész jó szintet lehet elérni


2. meg kell ismerned egy javascript keretrendszert, amit készség szinten elsajátítasz: React, Vue vagy Angular


3. ha mindez megvan, és még mindig érdekel, akkor olvass el legalább 2-3 könyvet ami a programozásról, a javascriptről vagy a design patternekről szól. Egyik mindenképpen a design patternekről szóljon


4. pet project


ha mindezek megvannak, akkor lehetőséged van találni egy olyan munkát, ahol minimális eséllyel azt fogod csinálni amit tanultál, valószínűbb esetben pedig egy teljesen más, ismeretlen dolgot fogsz csinálni ami vagy devops, vagy szoftverfejlesztés, vagy valami ilyesmi ahol meg tudod vetni a lábad.


A 4 pontot minimum egy évig műveld, utána jöhetnek a kihívások.

2020. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem napi 2 óra szabadidőm van tanulni. Most a html alapkat vettem át, jön a CSS position, flexbox. Utánna elkezdem a js-t is..


Egy rendszergazda képzésen is gondolkodtam mert most teljesen más helyen melózok ( nem IT )


Es ha sikerült rendszergazda ként elhelyezkedni akkor az mellett tanulnak itthon programozást tovább

2020. aug. 27. 07:42
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Napi 2 óra arra elég, hogy leülj, benyomd a gépet, gondolkodj kicsit a tegnapi problémán, megnyiss pár linket, és átgondold mihez fogsz hozzáfogni. Konkrétan arra elég, hogy elindulj aznapra.


Ha ilyen rendszergazda okj szarságokon gondolkodsz, akkor ez valszeg annak a jele, hogy nem kívánsz ezzel foglalkozni. Akkor tárgytalan az egész. Nagyon sokat kell tanulni, rengeteget kell ezzel foglalkozni.

2020. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sotetben tapogatozom. Inkább a fejlesztés érdekel. Napi 2 órát szoktam tanulni.
2020. aug. 27. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
7 kérdező, mi az amit nem értesz? Kaptál egy komplett learning routeot valakitől. Miért értetlenkedsz, mi az pontosan amit nem értesz?
2020. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!