Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valaki közgazdasági-pénzügy...

Ha valaki közgazdasági-pénzügyi területen dolgozik, milyen programnyelvet sajátítson el?

Figyelt kérdés

Eddig amiket az álláshirdetésekben láttam:


Python, R, SQL.


Egyéb tanácsok/javaslatok esetleg?



2020. szept. 3. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én közvetlenül nem, de vannak közgazdász kutató ismerőseim, akik SAS-ben fejlesztik az analízishez szükséges szkripteket.
2020. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én most inkább a piaci viszonyokra gondoltam, szóval nem kutatókra.


Köszönöm azért az infót.

2020. szept. 3. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Én alapvetően informatikus vagyok csak, illetve programozást tanulok, most már technikumon, info szakos középsuli után.

Véleményem, hogy az SQl-t mindenképpen, hisz legtöbb adatbázis az, így az jól jön. Pythont mi amúgy eddig nem is használtunk, de kb minden platformra jó, szóval az sem árthat:)

2020. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És az SQL-t meg a Python-t mennyi idő megtanulni?


És honnan érdemes elsajátítani?

2020. szept. 3. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:

SQL nem nagy varázslat. Pl. egy alap lekérdezés:


SELECT <mit, vagy group by esetén mi alapján vonsz dolgokat össze>

FROM <honnan>

WHERE <mi alapján>

GROUP BY <hogy csoportosítod>


Persze ennél vannak bonyolultabbak, mikor több táblát kapcsolsz össze, vagy ott a HAVING kulcs szó. Amúgy SQL nyelv relációs adatbázisokhoz való, mint pl. MySQL, MariaDB, PostgreSQL, Oracle, és társai. Nyugodtan nézhetsz több éves leírást is, szóval a w3school [link] neked több mint elég.

Vannak olyan adatbázisok is amik a NoSQL (gyűjtő fogalom, ne ijedj meg tőle) névre hallgatnak, jellemzően azért "No" mert nem SQL alapú lekérdezések vannak. pl.: MondoDB (document base), Redis (key-value base in RAM), Cassandra (Wide-column store)


Python egy komolyabb falat lesz, ha nem tanultál programozást. Maga a nyelv nem bonyorúlt, hanem maga az algoritmus gondolkodás lesz zavaros, nem triviális. Mert mindent lépésenként kell megcsinálni. Pl. Ha látod, hogy a listában ott a szám és neked meg kell keresni! Ez így furcsa lehet, de a gép NEM látja, hogy a listában van. Szépen neked be kell tölteni és NEKED kell végig menni rajta, amit emberileg látsz. Ha tudsz angolul, egy amerikai tag-ot ajánlog, szerintem marha jól magyarázza a Python nyelvet (ofc, Python2 már nyugdíjazott, így alapértelmezett a Python3).

DE! Algoritmus elméletet gondolkodást nem oktat.


Python: https://www.youtube.com/watch?v=8DvywoWv6fI

Gyakorlásnak csinálhatod ezeket, mert interjúkon is szeretnek kérdezgetni, hogy mely problémát hogy oldanád meg. Kezd az easyvel. (Ofc, nem csak python nyelven oldhatóak meg): [link]


R nyelvvel még "régen" (3-4éve) találkoztam, és itt be is zárult az R karrierem. :D Nekem nem volt a szívem csücske, de nem rossz nyelv kimondottan statisztikára. Ebben nehezebben tudok segíteni, de vagy Udemy-n vásátolj egy oktató videót, néz körbe youtube-n vagy tölts le valami könyvet.

2020. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na ez egy nagyon jó válasz volt.

Köszönöm.


Még annyi kérdésem lenne, hogy az SQL-t meg a Python-t mennyi idő lehet elsajátítani? (Mondjuk munkaórában kb.)

2020. szept. 3. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válasz szerintem jól elmondja.


Az, hogy mennyi idő, nagyon függ attól, hogy tudod-e mit kell csinálni.


A programozási nyelvek eszközök. Bemégy egy autószerelőhöz és megkérdezed mennyi idő megtanulni a szerszámok használatát? Bemégy egy építészhez és megkérdezed mennyi idő megtanulni a körző-vonalzó használatát? (tudom most már szgéppel csinálják...)


SQL lekérdezéseket írni tényleg nem nagy ördöngösség. Néhány 100 óra alatt akár profi is lehetsz. Ha nem kell tervezned adatbázist, akkor nem bonyolult. Szerintem erre menj rá első körben.


Egy alap programozói képzés, adatstruktúrák és algoritmusok, kb 1 év. Ha otthonról csinálod spórolhatsz is, meg lehet hosszabb is. Kell valaki akit kérdezgethetsz. Belefuthatsz matek hiányosságokba közben, amit pótolni kell.


Ha neked lennék a gazdasági informatikus képzés tankönyveivel kezdeném... Nem véletlen az a 7 félév. KB Matek 1 év, közgazdasági ismeretek 1 év, programozás 1 év.


A piaci viszonyok elemzéséhez elég erős matek-algo alapok kellenek szerintem. Egy sima spline illesztéstől a valószínűségszámításon keresztül egészen az neurális hálókig minden jöhet. De én még csak durva stressz-tesztek kidolgozásával foglalkoztam, ahol csak analízis kellett.

2020. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!