Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Angular + Reactive Forms:...

Angular + Reactive Forms: Hogyan lehet kinyerni, hogy a select melyik eleme van épp kiválasztva (changed event)?

Figyelt kérdés

Több órát Gugliztam már.


Most épp úgy próbálom, ahogy ebben van (egyébként maga a select nálam is kb. ugyanez, a FormBuilder-t ugyanígy használom, a logikája kb. ugyanez a dolognak nálam is):


[link]


A fentinél azt nem értem, hogy:


onProfileChange() {

--- let profile: Profile = this.profile.value;

--- console.log('Profile Changed: ' + profile.prName);

}


A this.profile.value; részt nem értem, ugyanis a profile a formGroup egyik eleme nála, akkor hgoyan éri el a this-el? Hiszen nem field, hanem formGroup eleme.



2020. szept. 8. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

"A this.profile.value; részt nem értem, ugyanis a profile a formGroup egyik eleme nála, akkor hgoyan éri el a this-el? Hiszen nem field, hanem formGroup eleme."


Irt a profile-hoz egy gettert:

get profile() {

return this.userForm.get('profile');

}

2020. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó, hoppá! Látszik, hogy nem értek én még hozzá. :D


Akkor én is írjak hasonlóan gettert és próbáljam meg hasonlóan?

2020. szept. 8. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Hat a mukodes szempontjabol lenyegtelen, csak praktikusabb, hogy nem kell mindenhova this.userForm.get('profile')-t irni, eleg a this.profile.
2020. szept. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen. :)


Na, ez sikerült is. Bár az egész megoldásom eléggé undorító, de most mindegy. Ez az egész progi működéséből fakad, amit anno találtam ki, amikor más platformra készítettem el. Majd még átgondolom.


Most az a lényeg, hogy megvan a kiválasztott listaelem és az egész objektuma is, minden field értékével.


Köszi!

2020. szept. 8. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!