Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# programozás - Hogy kellene...

Lajos Lajos kérdése:

C# programozás - Hogy kellene értelmezni ezt a mondatot? törekedjen olyan algoritmus elkészítésére, mely futásideje O(N) > ne optimalizáljon, úgy se lesz eredménye, váltson paradigmát.

Figyelt kérdés

Megírtam a kódot - gondolom a futási idővel lenne kapcsolatos ez a mondat.


Emellett lenne még egy olyan kérdésem:

Van egy feladat hogy a számok osztóinak az összege.

2 while ciklussal írtam meg.

Olyan 50.000ig tökéletesen összeadja a számok osztóinak összegét viszont 60.000-nél már az eredmény átvált minuszba. -1334019089-et ír. Nem értem, hogy miért



2020. szept. 21. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Azt jelenti, hogy olyan algoritmust irj, aminek a futasideje a bemenet nagysagaval linearisan no.

Az osszeg meg egyszeruen tulcsordul, nem fer bele a tipusba, amit hasznalsz.

2020. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"int"-et használok számlálóként!

Most olvastam utána hogy a(z) "int32" felső értéke 2147483647

Nálam ha megadom a: 51099-et akkor túlcsordul, meghaladja az előbb említett határt.


Hogy tudnám ezt megoldani, hogy ne csorduljon túl? (Láttam valami int64-et)


Bocsánat a tudatlanságomért, 1-2 hete ha tanulom a nyelvet.

2020. szept. 21. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A túlcsordulásra megtaláltam a megoldást ! A számlálónak nem int kifejezést adok hanem "long"-t. Az a szám ami kijön még belefér. Köszi a segítséget !
2020. szept. 21. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Az optimalizálásra viszont csak akkor lehet válaszolni, ha leírod a pontos feladatot. Van egy sejtésem, de hadd ne kelljen már a kérdést is a válaszolóknak kitalálni :)
2020. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen leírnám a pontos feladatot, de gondolom akkor lenne olyan válaszoló aki helyettem megoldaná azt. Sajnos ezt nem akarom ezért csak rész "kérdéseket" rakok fel amik nem egyértelműek a számomra. Megakarom érteni a nyelvet illetve tanulni. - Tudom erre mondják azt hogy mások kódjából tanulsz, de eddig úgy tanultam meg ha én jöttem rá, hogy az az adott rész miért azt csinálja amit csinálja. Az első válaszoló megválaszolta az opti.-val kapcsolatos kérdésemet amit megértettem és úgy is írtam meg a kódomat. Emellett olvastam xy oldalt + tk-t hogy megfelelően megtudjam írni a kódot! Sikerült - nagyon szépen köszönöm a válaszolóknak a segítséget.
2020. szept. 24. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!