Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha most tanulnál programozni,...

Ha most tanulnál programozni, melyik nyelvvel kezdenéd és miért?

Figyelt kérdés

2020. szept. 23. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Ha most tanulnék programozni, ugyanúgy fogalmam se lenne, hogy melyik nyelvvel kezdjem, ahogyan ez annak idején is így volt.
2020. szept. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem valasztanek az elejen, hanem nyelvtol fuggetlenul az alapoknal kezdenem.
2020. szept. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem a nyelv a lényeg, hanem a programozási paradigma/gondolkodás elsajátítása. Ezt egy választott nyelvvel elkezded, eleinte nem fogod érteni. Gyakorolni kell, mini feladatokat megoldani. Majd fejben előbb-utóbb lesz egy "bekattanás" állapot, ami után minden kivilágosodik.

Innentől egy új nyelvet csak napok kérdése megtanulni. Arra fogod keresni a választ, hogy ebben a nyelvben hogyan kell, míg a másikban így kellet? Aztán azon kapod magad, hogy 4-5 nyelvet ismersz.

2020. szept. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom.
2020. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy általában a (mvc) keretrendszereket megérteni nehezebb, mint magát a programnyelv használatát.


Pl. Én a php alapokat sokkal gyorsabban megtanultam, mint magát a Laravel-t.

Bár itt is úgy van, ha egy framework-öt megtanulsz, a többi is logikailag hasonlít rá.

Egyébként én az OOP-t is a keretrendszerekben értettem meg.

(bár lehet nem magamból kéne kiinduljak, mert más talán hamarabb megérti a dolgokat :D)


De valójában egyetértek a 3-dik válaszolóval,a logikán van a hangsúly.

2020. szept. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Java-val.
2020. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én megalkotnék egy nyelvet, írnék hozzá egy fordítót és azzal tanulnék.
2020. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!