Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ hiba "multiple definiton...

C++ hiba "multiple definiton of Create(tanar,int) first defined here" mit hibázhattam, hogy kéne megírni hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Lécci ne írjak class és public programokat, csak typedeffel mert nem értem MÉG a classokat!! Próbáljátok a typedeffel elmagyarázni kérlek mi nem jó...


typedef struct

{

char nev[10];

int ID;

char** szomszed;

int fokszam;

} Tanar;


typedef struct LISTA

{

Tanar tan;

struct LISTA *jobb;

} LISTA;


LISTA* Create (Tanar t, int i)

{

LISTA* l = (LISTA*)(malloc(sizeof(LISTA)));

if (!l) return 0;

l->tan = t;

l->jobb = NULL;

}


void Beszur(LISTA** lista, Tanar t, int i)

{

LISTA* temp = Create(t,i);

if (lista==NULL)

{

*lista = temp;

}

else

{

temp->jobb = *lista;

*lista = temp;

}

}


Tehát a programom addig működött hogy meg vannak a nevek és minden egyéb, annyit szeretnék hogy egy külön listába betegyem az összes tanár típust sorba. Komolyan nem értem mi ez a hibaüzenet, elvileg jó kellene legyen, nem definiáltam többször semmit.



2020. szept. 25. 21:50
 1/3 A kérdező kommentje:

C++ !! Csak C++ ban segitsen aki tudna

LISTA* lista = NULL;

for (i=0; i<n; ++i)

{

Beszur(&lista,t[i],i);

}

ez lenne a main.cpp ben a függvény, de hogy leellenőrizzem odáig még nem jutottam el mivel kiírja ezt a xar hibaüzenetet

2020. szept. 25. 21:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Neked van pár problémád. Először is amit írtál program, az C és nem c++. C++-ban new és delete amit használunk, és nem kell typedef, mert a struct automatán a nevén hivatkozható. Ettől függetlenül:

LISTA* Create (Tanar t, int i) ebben a függvényben neked return-ölnöd kéne egy LISTA* típusú változóval. Hol van a return?

2020. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igaz igaz. A return l kimaradt a Create fuggveny vegebol.

Akkor hogy kéne leírjam helyesen ezt new és delete-vel? Megpróbálom azzal de én soha nem csináltam úgy... Kérlek.

2020. szept. 25. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!