Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet Bios-t vissza...

Hogyan lehet Bios-t vissza butítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! jelenleg egy ASRock FM2A85X Extreme4 alaplap van a gépemben, aminek a BIOS-át frissítettem a napokban. Már csak az a baj hogy a frissítésnél nem figyeltem eléggé és a FM2A85X EXTREME4-M alaplap BIOS-a lett felrakva. Tehát egy másik alaplap Bios-a. Hogyan tudnám a jelenlegi más alaphoz való Bios-t le törölni és vissza rakni a saját Bios-át?

#BIOS #ASRock #bios butítás
2020. szept. 29. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Töltsd le a megfelelőt és frissíts rá. Már ha elindul a bios legalább a setupig, ahol el tudod ezt indítani. Ha nem indul el, akkor bios chipet kell cserélni, a szervizben megcsinálják, de fizetős lesz, garancia erre nem vonatkozik.
2020. szept. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam az instant Flash részt hogy telepíteném a régi Bios-t de meg se jeleníti opcióként hogy vissza rakjam (tehát a rá való letöltött verziót nem jeleníti meg). És a gép elindulni elindul ezzel a másik lap Biosával is. Csak van amikor kék halál és újra indul.
2020. szept. 29. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

A bios-ok frissítését végző szoftverek sok esetben az egzisztáló bios verziószámát csekkelik, hogy ugyanazzal vagy korábbi verzióval ne írják felül a meglévő tartalmat /A bios upgrade ugyanis nem kockázatmentes dolog/.


Lehet, hogy nálad is ez a gond, hogy a régi bios verziószáma túl öreg.

Meg kell nézned, hogy downgrader program van-e az alaplapodhoz. Azzal talán menni fog a dolog.

2020. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rá szántam magam és be fektettem egy bios chip programozó USB re. CH341A programmer. A fura az hogy meg írtam vele a chipre a hivatalos oldal szerinti extreme4 alaplap bios-t és csak annyit értem el hogy a dr debug minden kódot írogatott. Kivettem újra a chipet és megírtam az extreme4-m alaplap biosával a chipet azzal meg azonnal be kapcsolt a gép. Csak ezzel a biossal az a probléma hogy néha gondol egyet, kék halál. Illetve a ventilátorokat maxon forgatja.
2020. okt. 1. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!