Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonban a megnyitott webolda...

Pythonban a megnyitott weboldalon belül ki tudom valahogy tölteni az adatokat?

Figyelt kérdés

Éppen próbálkozok megírni egy virtuális asszisztens féleséget pythonban. Viszont bele szeretném írni hogy menetrendet is tudjon nézni, legalábbis megnyitni a weboldalt és a diktált paraméterek alapján kitölteni a weboldalt. Ez lehetséges egyáltalán pythonban? A weboldal megnyitására találtam több alternatítáv is viszont egyiknek sem látom a dokumentációjában ezt. Én nem kerestem jó helyen vagy nincs ilyen csomag?

Esetleg egy kevés kódrészlettel tud benne valaki segíteni?



2020. okt. 5. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Persze, amit írsz az rutin feladat.


"Pythonban a megnyitott weboldalon belül ki tudom valahogy tölteni az adatokat?"

Igazából nem mezőket kell kitölteni, hanem meg kell nézni, hogy amikor a böngésződben pl. a keresésre kattintasz, akkor milyen adatot küld a böngésződ a szervernek. (Kattintáskor elmegy egy érés, amiben az általad kitöltött mezők valamilyen módon be vannak csomagolva.) A Python kódoddal ezt a kérést kell reprodukálni, hogy megkapd a választ. Majd a szerver által visszaküldött adatból kell kimazsolázni azt, ami téged érdekel (ha szerencsés vagy, API válasz jön pl JSON formátumban, amit könnyebb kezelni, ha nem vagy szerencsés, akkor html-t kell parszolnod).


Az elküldött kérést minden böngészőbe integrált valamilyen fejlesztői eszközzel tudod megnézni. Chrome-ben jobb klik, inspect -> Network. Az innen kinyert kérdést aztán Python-ból a requests csomag segítségével tudod elküldeni. Ha html-t kell olvasnod, akkor a beautifulsoup csomagra lesz szükséged.


Bizonyos weboldalak nem szeretik, ha programok küldenek kéréseket. Ha ez a helyzet, akkor a kérés fejlécébe be be kell csomagolni egy user-agent-et.


Na, gondolom van minek utána nézni. :D

2020. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Selenium
2020. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Selenium nem arra van.
2020. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, valóban lesz minek utánna néznem..

De legalább bevésődik😂

2020. okt. 5. 23:01
 5/5 zozo256 ***** válasza:

Selenium az szerintem is egy jó opció. Valóban alapvetően nem erre tervezték és a dolog megerőszakolásának tűnhet, de tökéletesen használható ilyen célra az az igazság. És elég egyszerű haszálni, elég intuitív.


A requests az tud szenvedős lenni dinamikus oldalaknál, a selenium-ot ilyen veszély nem fenyegeti.

2020. okt. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!