Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JavaFX FXML-ben FXMLLoader...

JavaFX FXML-ben FXMLLoader működése?

Figyelt kérdés

Betöltöttem egy alap fxml-t és annak van egy üres vbox-a amire leszedegetem és rárakosgatom azokat az elemeket amiket más fxml-ekbe definiáltam. Eközben még egy animáció is végrehajtódik és amikor az végez akkor tölti be és cseréli le az elemeket. Viszont azt szeretném, hogy az inicializálásnál ne hajtódjon végre az animáció, csak simán tegye rá az elemeket a vbox-ra, de hibát dob ilyenkor az FXMLLoadernél. Tehát miért csak a .setOnFinished fgv-en belül működik az fxml betöltése? Hogy lehetne anélkül betölteni?

(Videó alapján csináltam ezt a login system-et, de nagyon még nem értem a javafx fxml működését teljesen...)

[link]

[link]

Main.java:

[link]

MainController.java:

[link]

[link]

[link]

(Utolsónál az setOnFinished-et kommenteltem csak, de a TranslateTransition-t is kikommentelhettem volna az mindegy úgy se működik.)



2020. okt. 17. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért JavaFX et használsz? Már nem támogatott ez a keretrendszer. Ki is szedték a Javaból és nem is fejlesztik tovább. Elavult már.
2020. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Melyik akkor a legújabb java GUI?
2020. okt. 17. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Használj QT-t például.
2020. okt. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
JavaFXen kívül nincs más kiadva ami Java által készített. Amúgy se GUI alkalmazasokra van kitalálva a Java. Lehet benne persze, de nem arra való. Inkább szerveroldal és webtechnológia manapság. De mondom. A legtöbb vállalat, QT keretrendszert használ, ha grafikus felületről van szó.
2020. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ehh, nem vagyok vállalat sajnos :S Én csak beadandó programot írok egyetemre :D Ha valaki tud ebben a problémában amit fent leírtam segíteni, ne tartsa magában :)
2020. okt. 17. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja. Ha egyetemi beadandó és FX a követelmény akkor abba kell csinálni. Bár ebből látszik, hogy az egyetemeken elavult tananyagot oktatnak.


De akkor viszont a válaszaim számodra irrelevánsak.

2020. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!