Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen hatással volt és van a...

Milyen hatással volt és van a koronavírussal kapcsolatos intézkedések a webprogramozás piacára?

Figyelt kérdés

Saját és hallott tapasztalatokat egyaránt írhattok!

Most engem csak a webprogramozás érdekel.

Előre is köszönöm szépen!



2020. okt. 23. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Intézkedéseknek közvetlen semmi.

Viszont csökkentek a megrendelések száma,

a cégek túlélő - takarékos módba váltottak.

2020. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A koronavírus miatt amit eddig személyesen is lehetett intézni, azt most már inkább online végzik az emberek, vagy a cégek szeretnék, ha inkább online végeznék az emberek.
2020. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Rengeteget fejlődött szerintem, megnövekedett az igény a kisebb boltok online átállására serkentő hatással volt. Ennek a megfelelő it hátteret is biztosítani kellett.
2020. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És milyen mértékben csökkent a megrendelések száma? (10-20-30-50 vagy nagyobb %-ban - úgy nagyságrendileg, amit ti dolgozók és nem vállalkozók átláttok. Természetesen vállalkozói szemszögből is érdekel a dolog, ha van aki rábukkan erre a kérdésre.)
2020. okt. 23. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Vállalkozói oldalról kicsit érdekesebb. Igény van (sőt, több is mint volt) viszont pénz nincs. Van olyan amit eltoltunk a roadmap-en, mert előre közölte a megrendelő hogy nincs pénze és van olyan is, aminél menet közben derült ki, hogy nem lesz pénze rá. Persze nem mindenkire igaz ez, de ugye van a partnerek között pl étterem is és a vendéglátóipar elég pocsék helyzetbe került. Van amelyik szórakoztató szolgáltatást nyújt, de ha nincs az embereknek szabija és pénze akkor nem veszik igénybe a szolgáltatását így neki is kevesebb a bevétele. Szóval azt mondom, hogy közvetve lehet érezni a hatását. Nyilván a fontos fejlesztések megmaradtak, de pl ami nem életbevágó az el lett napolva mert költséget csökkentettek a cégek.


(Nincs túl sok partnerem, tehát nem reprezentatív a dolog, de feltételezem a kkv-ban azért nem csak én jártam így.)

2020. okt. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hova fejlesztesz. Magát a munkavégzést nem különösebben befolyásolja, maximu motthonról végzik ugyanazt a munkát az emberek. Az, hogy egy fejelsztőcégnek mennyire fáj a covid, az az ügyfélkörétől függ. Azok akik elsősorban vendéglátás, illetve turizmus irányába fejlesztettek eddig, azoknak most jobban fáj. Nálunk is sok turisztikával kapcsolatos fejlesztés fut, és az nyilván kicsit fájt a cégnek, de nálunk szerencsére idén hatalmas növekedés volt betervezve, és számos nagy volumenű projekt futott be hozzánk, ami továbbra is biztosítja az anyagi stabilitást. Így számunkra a negatív hatások inkább abban nyilvánultak meg, hogy lelassult a bővülés.
2020. okt. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahol dolgoztam beágyazott rendszereket fejlesztettünk, mellé pedig a vezérlést weben keresztül. Remélem, ez a tapasztalat is jó lesz.


Szlovákiai a cég, Magyarországi a fő ügyfél. Tavasszal szinte teljesen leállt az egész fejlesztés. Munkanapok csökkentek 3 napra 5-ről, fizetés 60%. Pár ember ezmiatt ki is lépett. Azóta én is kiléptem (nem ezmiatt, már régen terveztem, csak most jött el az ideje), szóval azt nem tudom, hogy az őszire hogy reagáltak. De a tavaszt azt nagyon megszenvedték.

2020. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nálunk 30% -al, azelőző évhez képest, ennyivel csökkent a megkeresések, megrendelések száma.

Viszont sok nagyobb projekt jött be, így ezaz év kb. 50% -al több becételt hozott.

bár extraként jött ebbe, hogy VPN hálózatokat is építettem ki, amivel a HomeOffice tagok az irodai hálózatott ottgonról is pont úgy érhették el mint helyileg lenne.

2020. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fejlesztői szféra sem egységes, és az, hogy milyen hatással van a járványhelyzet rá, az függ egyrészt a szakterülettől, másrészt magától a vállalattól, vagy vállalkozótól, és annak a piaci stratégiájától.

A webfejlesztés pont az a terület, ami nem pörgött fel a járvány hatására. Ugyanis erre a területre nem gyakorolt ösztönző nyomást. A hardverpiac egy része komolyan felpürgött, hiszen boldog-boldogtalan ment notebookot vásárolni. A szoftveres szférának is bizonyos területei komolyan megugrottak. A játékeladások például meredeken nőttek a tavasszal. A webfejlesztés terén is volt, ahol durva ugrás volt tapasztalható, viszont ez inkább a nagy, vagy naggyá vált szolgáltatóknál volt jellemző. (Google, Microsoft, Zoom.) Egy egyszeri, helyi érdekeltségű webfejlesztő vállalatocska nem fog ilyet tapasztalni, ugyanis attól, hogy sok mindent online lehetett (kellett) intézni, még nem kell, hogy mondjuk a helyi szabóműhely rögvest online webshopot nyisson, vagy hogy a helyi általános iskola egyből komoly webfejlesztéseket hajtson végre. A home office, és az online ügyintézés jókora többsége ugyanis a vállalat/intézmény weboldalát nem érintette. Az, hogy én VPN-nel, RDP-vel, vagy SSH-val otthonról be tudtam csatlakozni az irodai rendszerre, és otthonról tudtam dolgozni, nem volt ráhatással a weboldalunkra. Mint ahogy egy Meeten megtartott konferencia sem.

Szóval: vannak területek, amikre komoly pozitív hatást gyakorolt a vírus, de a webfejlesztés pont nem az.

2020. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!