Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen megközelítéssel kéne?...

Milyen megközelítéssel kéne? (C++)

Figyelt kérdés

- van egy max 2000 szóból álló szótárunk (szotar.txt) amiben angol ABC kisbetűiből álló max 16 karakter hosszú szavak vannak, soronként egy.

- van egy kódolási rendszerünk amiben minden betű hozzá van rendelve egy számhoz:

1 - a,b,c,d,e

2 - f,g,h,i,j

3 - k,l,m,n,o

4 - p,q,r,s,t

5 - u,v,w,x,y,z

- kapunk egy max 16 számjegyből álló 1-5 számjegyeket tartalmazó számot

- ki kell írnunk minden olyan szót ami a kapott számból visszafejthető és benne van a szótárban

Pl így néz ki a szótár:

alma

cica

kuka

Mondjuk 1331 a kapott szám. Ez lehet akka, akla, akma ... alma ... eooe.

Ezek közül a szótárban csak az alma szerepel igy ezt kell kiírni.

Gondolom le kéne generálnom a szavakat valahogy aztan megnézni hogy melyik van benne a szótárban de nem tudom hogy kéne pontosan. A szótárból csináljak egy mapet? Hogy generáljam le a lehetséges szavakat?



2020. okt. 28. 09:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Igen, gyakorlatilag csinálsz egy "árnyékot" az 1-5 számokkal, abból kikeresed az első előfordulást, és igaz ágban az esetleges többit is, minden találatnál megy kimenetre a szótár ugyanannyiadik sora. Gyakorlatilag egy sql select...where hülyeség lenne az egész, ha egy táblában lennének tárolva. Persze lehet jobb is csinálnod egy szótárat hozzá, akkor már azon a soron áll a ciklusod, amelyikben megtalálta a kódot.
2020. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

"csinálsz egy "árnyékot" az 1-5 számokkal, abból kikeresed az első előfordulást, és igaz ágban az esetleges többit is"


Ezt nem értem hogy érted. Mit értesz árnyék alatt?

2020. okt. 28. 13:44
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Másik ugyanannyi soros fájl
2020. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A szótárban max 2000 szó van. A számból visszafejthető szavak száma ennek a többszöröse is lehet tehát ha ugyanannyi soros a fájl akkor kimarad egy csomó lehetőség nem?
2020. okt. 28. 13:56
 5/23 anonim ***** válasza:
Ennek fuss neki még egyszer! Ha a 2000 soros szótáradból dolgozol, akkor hogy lehet 2000 többszöröse a találat EGYETLEN számsorra? Ha sorba van rendezve, akkor az összes 1331 szó egymás alatt van, ne agyald túl! Kösz a nullára pontozást a fotelwarrioroknak, majd jó lenne írni is valamit, hátha nem hülyeség!
2020. okt. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

#5 en sem igazan ertem, hogy mit akarsz mondani.

Van egy 2000 soros szotar es kapsz mondjuk 12345-ot, mint szamot. Ez ugye lehet "afkpu", "afkpv", "afkpw", "afkpx" stb. "ejotz"-ig Tobb, mint 2000 kombinacio. Ebbol hogy jon ki 2 egyenlo meretu lista? Lehet, hogy az osszes kombinaciobol csak 1db szo van a szotarban, vagy egy sem.

2020. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"- van egy max 2000 szóból álló szótárunk (szotar.txt) amiben angol ABC kisbetűiből álló max 16 karakter hosszú szavak vannak, soronként egy."


Idézve a kérdés kifejtésének első mondata. Mit nem értünk?

2020. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Maga a feladat: "- ki kell írnunk minden olyan szót ami a kapott számból visszafejthető és benne van a szótárban"


Hát én úgy csinálom, hogy átalakítom a szótár.txt-t mondjuk egy szótár2.csv fájllá, ami [angolszó];[hülyekód] felépítésű. Ebben kell megkeresni egy generált számot, nyilván a második oszlopban, minden előfordulását, az abc rendezést felejtsd el, nem figyeltem oda, a hülyekód szerint kell rendezni, onnantól az első találat alatti ugyanolyanokat sorolod, nyilván az angolszót. Nem lődözünk vaktába, ez a célszerű megoldás.

2020. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tehat adott egy szotar, max 2000 szoval, egy szo max 16 karakter.

Ehhez "kapunk egy max 16 számjegyből álló 1-5 számjegyeket tartalmazó számot", amibol 16 szamjegy eseten visszafejtheto egesz pontosan 152587890625 szo (ha a z betut kivesszuk az egyszeruseg kedveert).

Tehat van 2000 szavad a szotarban es 152587890625 visszafejtett szavad a szamsorbol (amibol lehet, hogy 2000 a szotarban van, de az is lehet, hogy egy sem).

Nem ertem ebbol hogy jon ki neked a 2 egyenlo meretu lista.

2020. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok, 7-esnek irtam a 9-es valaszomat.
2020. okt. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!