Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Feladat: Irjon CodeBlocks-ban...

CakcYBlacK kérdése:

Feladat: Irjon CodeBlocks-ban olyan C programot, amely N ellenorzott beolvasasat kovetoen kiirja: - N-ig az osszes tukorszamot - az elso N db tukorszamot - az N-jegyu tukorszamokat Barmi otlet? A valaszokert elore is halas vagyok!

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen ötlet? Mi nem megy? Az N beolvasása? Tükörszámok generálása? Meddig jutottál?
2020. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#include <stdio.h>

#include <stdlib.h>


int tukorszam(int szam);

int megfordit(int szam);


int main()

{

int N, i, darab = 0;


printf("Kerem adjon meg egy pozitiv egesz szamot!\nszam=");

scanf("%d", &N);


for (i = 1; i <= N; i++)

{

if (tukorszam(i) == 1)

darab++;

}

printf("%d darab tukorszam volt.\n", darab);


return 0;

}


int tukorszam(int szam)

{

return szam == megfordit(szam);

}


int megfordit(int szam)

{

int forditott = 0;


while (szam > 0)

{

forditott = forditott * 10 + szam % 10;

szam /= 10;

}


return forditott;


}


Eddig jutottam

2020. nov. 16. 18:39
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez tabakinak való feladat.
2020. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tabakinak?
2020. nov. 16. 20:25
 5/17 anonim ***** válasza:

bool mirror(int n,int m)

{

int rev=0;

while(n>0)

{

rev*=10;

rev+=n%10;

n/=10;

}


return rev==m ? true : false;

}

2020. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 tabaki ***** válasza:

Nincs ezzel különösebb baj, működik. Nem értem viszont, hogy mi szükség van a tukorszam() függvényre, azután, bár miért is ne, de minek számolod meg a tükörszámokat, amikor azt a feladat ezen része nem kéri, és miért nem íratod ki őket, amikor azt meg de. Nem látom az ellenőrzött bevitelt, és nem világos, hogy mi szükség van stlib.h belinkelésére.


A feladat második részében már számolhatod a darabokat. Nullázod a számot, aztán egy while-ciklus feltételében ellenőrzöd, hogy a nulláról induló darab változó nem kisebb-e N-nél. Ha igen, a ciklusmagban növeled a számot – ha tükörszám, akkor kiíratod, és a darabszámlálót is lépteted.


A harmadik részletben N azt jelenti, hogy 10-nek hányadik hatványa lesz a felső határ. A számoknak ennél kisebbeknek kell lenniük. Az alsó határ az eggyel kisebb hatvány, vagyis a felsőnek egytizede. Ennél nagyobbak lesznek a számok. A számot beállítod az alsó határra, aztán egy amíg el nem kisebb a felsőnél, egy while-ciklusban növeled, és tükörszám esetén ki is íratod az értékét.


Szerintem ezek alapján menni fog. Ha mégsem, majd közlöm a saját próbálkozásaimat is.

2020. nov. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tabaki ***** válasza:

+ egy amíg el nem kisebb a felsőnél = amíg nem kisebb a felsőnél


Még jó, hogy megint erre jártam. Hogy a bánatban került bele ilyen marhaság? Biztosan elromlott a gépem...

2020. nov. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 tabaki ***** válasza:
Na, mire jutottál?
2020. nov. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Uhh programozóók!!! gyorsan oldjátok meg helyette mert el fogja venni a munkátokat :O
2020. nov. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 tabaki ***** válasza:

@18:43 szám:

Ejnye, most kivételesen nincs mit oltogatni Kérdezőn, az egyetlen problémásabb dolgot, a megfordítást szerintem igazán jól megoldotta, és külön becsülendő, hogy nem alakította stringgé, hanem magával a számmal ügyeskedett. Nehogy már lesajnáljuk azt, ami munkát és gondolkodást áldoz a feladatára, éppen akkor, amikor egy másik meg pont ezt a két dolgot akarja megspórolni féltucatnyi kérdésében. Kérdező megdolgozott azért, hogy elakadjon, minden rokonszenvem az övé.

2020. nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!