Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python fájlból olvasás,...

Python fájlból olvasás, adatok eltárolása (?) 2010 maj emelt info www.oktatas.hu/pub_bin/dload/kozoktatas/erettsegi/feladatok2 010tavasz/e_info_10maj_fl.pdf

Figyelt kérdés

www50.z#ppyshare.com/v/sZAyoYjL/file.html


A zippyshareben a lentebbi kód található egy .py fájlban átláthatóbban.

====> # helyére i-t írj: tehát zippyshare


# Szóval egy sort így olvasunk be (leellenőriztem, hogy az első sort megjeleníti-e):

"""


with open ("eladott.txt","r",encoding="utf-8") as file:

line = file.readline().strip().split(" ")

print(line)

"""


"""

De amikor az egészet akarom beolvasni, es el akarom tarolni, akkor így csinálom rosszul:

"""


adatok = []

with open ("eladott.txt","r",encoding="utf-8") as file:

line = file.readline().strip().split(" ")

while line:

line = file.readline().strip().split(" ")

mydict = {"soldjegy":line[0],"distance":line[1],"ar":line[-1]}

print(mydict) # 0-tol kene indexelodnie

adatok.append(mydict)

# Elso problemam: Nem jelenik meg az első adat vagy az utolsó



# Ha egyesével írom, hogy

sor = fajl.readline()

print(sor)

sor = fajl.readline()

print(sor) ...

# Akkor az outputban BENNE VAN az első elem


# Ha for/while akkor vagy az első vagy az utolso elem marad ki, de a for azt a kettő sort hivatott ismételni:


for sor in file:

sor = fajl.readline()

print(sor)

# olvastam stackoverflowon hogy ez így van, de miért van így?


# Második probléma: Ha logikailag tobb sor tartozik ossze(mint jelen esetben), akkor azt hogy kell megoldani? Ilyenkor is lehet dictet csinálni?

# Az elképzelésem az volt, hogy 3 változó, mindegyikhez dict, és append-olás az adatok listába. De list out of index, meg aztán rossznak is tartottam.


"""

Szerintem a legegyszerűbb, ha dictként vannak eltárolva az adatok, és akkor feladatoknál könnyebb vele dolgozni. Ennek lehetnek hátrányai? Pl indexelés, amikor tobb sor adat van logikailag egyben.

Előre is köszönöm válaszodat! (Aki akar nyugodtan szidhat, hogy hülye kezdő vagyok, megszoktam :3)

"""


# Ti hogy csinálnátok? Köszönöm szépen a válaszodat előre is!



#érettségi #Python #Fájl olvasás
2020. dec. 2. 15:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10 az érettségis tapasztalataimból indultam ki, anno nem volt olyan feladat, amiben változó számú sorból álltak a rekordok. A mydict bővítős/hozzáadós feltétel itt lehet egy sima számláló, hogy az 1. vagy 2. (3., 4., ...) sort dolgoztad már fel az adott rekordból.

A while ciklus gondolom másik nyelv hatása, while EOF szerű feltétellel. Meg persze nem kell vele a rekordszámláló feltétel.

2020. dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!