Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan aki többször is...

Van olyan aki többször is próbálkozott a programozással, de mindig feladta?

Figyelt kérdés
Érdekel a programozás de valamiért kevésnek érzem magam hozzá. Most újra megpróbálom, és ez kb vagy az 5. nekifutásom.Lehet hogy erőltetem. Sajnos többször megtörtént már hogy elkeztem tanulni, ment is egy ideig, de ekakadtam és hagytam az egészet. Ez kb 5 ször megtörtént. Aztán pár hónapra rá újra megpróbáltam és megint feladtam. És most megint ott tartok hogy jó lenne újra elkezdeni. Nektek is volt ilyen már? Mi volt az oka hogy feladtátok? Mi a megoldás arra hogy soha ne adjam fel mégegyszer?
2020. dec. 6. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkinél más válik be, nekem a projekt alapú tanulás működik akármiről legyen szó, ha csak "céltalanul" tanulok ezt-azt annak sosem látom a végét és elvesztem a türelmemet\lelkesedésemet. Esetleg ezzel tehetsz egy próbát ha még nem tetted - valami egyszerű dologra gondolj, ami akár érintőlegesen is közel van ahhoz amiért egyáltalán programozni szeretnél.
2020. dec. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Szerintem kezdd el a kodolosuli.hu -t, az info tanárom csinálta, én is onnan tanultam meg, az alapok elsajátítására tökéletes.
2020. dec. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

"Van olyan aki többször is próbálkozott a programozással, de mindig feladta?"


Egyenesen kizárt, hogy ilyen ember létezzen.

2020. dec. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is a projekt alapú, egyedül, otthoni tanulás jött be. Az Egyetemi kurzusokon belül, a zh és vizsga feladatokba, a beadandókba, az egész nyamvas magyarországi oktatási rendeszerbe, annyira életszerűtlen példák vannak, hogy tanulásra nem való.
2020. dec. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap munka közben 11 óra körül feladom, aztán mikor sikerül megoldani a problemát, akkor megint lelkesedést kapok. Jó kis mókuskerék ez a szakma, de így szeretjük. :)
2020. dec. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Az OOP-t is rengeteg helyen úgy oktatják, hogy az Állatok. Emlékszem 10 éve ZHba is Animal osztályt kellett létrehozni :D. Rengeteg oktató anyagba is ezeket a példákat látom. Komolyan. Jóhogy nem tanulják meg. Egyszerűbb lenne egy torpedó vagy valamilyen console játékkal haladni előre és így tanulni...
2020. dec. 7. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 de a körből származzon az ellipszis vagy az ellipszisből a kör? Vagy a téglalapból a négyzet vagy a négyzet a téglalapból??
2020. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinél más válik be, nekem a projekt alapú tanulás működik akármiről legyen szó, ha csak "céltalanul" tanulok ezt-azt annak sosem látom a végét és elvesztem a türelmemet\lelkesedésemet."

Én is pont így voltam ezzel. Még gimiben elkezdtem egy Pascal könyvet, de kb. negyedénél abbahagytam. Egyszerűen nem motiváltak a feladatok. Aztán később, már amikor a doktorimat csináltam, jöttek elő problémák, amiket programozással lehetett megoldani. Akkor, amit kellett megtanultam, és egyre több helyen láttam meg azt a lehetőséget, amit lehet automatizálni, és szépen fokozatosan projekteken keresztül szedtem össze a tudásom.


Ennek megvan az a hátránya, hogy a tudásom nem struktúrált, azaz van egy csomó nagyon alapvető dolog, amiről fogalmam sincs, de ez eddig nem jelentett problémát, mert ami kellett, azt mindig megtanultam. Volt, hogy eldöntöttem, hogy szisztematikusan megtanulok egy nyelvet-technológiát, de az így sose ment. Nekem kell az, hogy már a legelejétől egy értelmes cél felé haladjon a munka.

2020. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!