Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok olyan BAT fájlt...

Hogyan tudok olyan BAT fájlt csinálni, ami lefuttat egy rakás CRC fájlt egymás után, hogy egyesítse a darabokat?

Figyelt kérdés
Vagy valami kis program van erre? Évekkel ezelőtt tanultam programozást 3 szemeszter erejéig, de mára sajnos már túl nagy falat lenne megírni egy ilyet. Van valakinek használható ötlete?
2008. dec. 1. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:

crc mint futtatható állomány? valamiről lemaradtam. de BAT-tal amúgy sem mész sokra, mert az csak egy parancsköteg, ami a konzolnak osztogatja az ukázt.

Pascal alapokon itt van egy kis gyorssegély


Program NaProbaljukMegOsszerakni;


Uses Crt;


Var

InputFile,OutputFile:String;

InF,OutF:File of Byte;

Buf:Byte;


Begin

If ParamCount<>2 then halt; { Mert ugye két paramétert is kér a progink }

InputFile:=ParamStr(1); OutputFile:=ParamStr(2); { Na itt megetettük vele a paramétereket }

Assign(InF,InputFile); Assign(OutF,OutputFile); { És már azt is felfogta, hogy ezek fájlnevek. Hihetetlen! :D }

{$I-} Reset(InF); {$I+} { Megpróbáljuk megnyitni a forrást, de előbb letiltjuk a hibakezelést, mert vernyogna a rühös, ha gond van }

If IOResult<>0 Then

Begin

Writeln('Forrásfájl megnyitása sikertelen.');

Halt; { Ha gemba van, akkor azt adja a tudtunkra érthetően, és ácsi }

End;

{$I-} Append(OutF); {$I+} { Na most akkor ugyanezt elkövetjük a célfájllal is, csak azt hozzáfűzésre nyitjuk meg. Ha nem létezik, (HAHAHA!) majd mi létrehozzuk. }

If IOResult<>0 Then ReWrite(OutF);

{ És akkor most csapjunk a lecsóba! Drágább öltözékkel rendelkezők álljanak kissé hátrébb. }

While Not EOF(InF) do

Begin

Read(InF,Buf); { Zsebrevágunk egy bájtot }

Write(OutF,Buf); { Kipakoljuk a zsebünket }

End;

Close(InF); Close(OutF);

Writeln('Kész vagyok waze.'); { végeztünk }

End.


Ha a fájloknak fejléce is van, akkor kell még egy kiegészítés, ami azt átugorja, mert neked ugyebár csak a tartalma kell. A fenti kód gyakorlatilag bájtonként átmásolja a forrásfájlt a célfájl végére.


Tudom, hogy a fenti kódocska nem tökéletes, és a mellékelt dokumentáció sem a szakma gyöngyszeme, de talán tudtam valamit segíteni. Eme hajnali órákban (2:05) komolyabb horderejű tetteket már ne várjatok tőlem. Mindenkinek boldog újévet kívánok!


Remélem, hogy eme mestermű a segítségedre volt.

2008. dec. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, majd kipróbálom!

Bocs, hogy nem reagáltam előbb, már teljesen lemondtam a válaszról. (Ezért kell bejelölni az e-mailes értesítőt.) Remélem, azért megkapod a válaszom.


Tulajdonképpen arra gondoltam, amikor a Total Commanderben a CRC-re duplán kattintva összeilleszti a darabokat. De a pudli próbája az evés! Remélem, a Free Pascalhoz okés.

És boldog (új) évet neked is.

2009. márc. 22. 04:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!