Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik olyan deklaráció, ami...

Létezik olyan deklaráció, ami nem definíció, de vajon létezik olyan definíció, ami nem deklaráció?

Figyelt kérdés
Bármilyen nyelven, bár leginkább C, C++, Java, Javascript, PHP és hasonló nyelvekben.

2020. dec. 17. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A definiálás maga után vonja a deklarációt is. Nem igazán tudsz definiálni pl egy függvényt (változót meg pláne) anélkül, hogy jeleznéd a létezését. Szóval a válasz általánosságban véve nem. Ahhoz, hogy definiálj valamit, először tudnod kell, hogy "mit" definiálsz.
2020. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy változó oz ha tartozik memóriaterület akkor deklarálva is van de fordítva lehet az extend vagy extern most ne tudom melyik kulcsszóval xD
2020. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Fordítva, ha memóriaterültet foglaltál neki, akkor definiáltad. A deklaráció annyit jelent, hogy a fordító tud a létezéséről (ezt csinálja az extern).
2020. dec. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hármas pont ezt írtam én is. De ha definiált egy változó akkor deklarált is. Viszont a deklaráció csak önmagában lehetséges.
2020. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!