Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kb hágy százalék hagyja ott a...

KárpátokGéniusza kérdése:

Kb hágy százalék hagyja ott a fejlesztői szakmát?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok akik beleunnak, akiknek megy, jópár évig nyomják de akár seniorként otthagyják.


bónusz kérdés: Milyen területre szoktak vagy érdemes kilépni belőle?


Thx


2020. dec. 27. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
A stackoverflow felmérései szerint olyan 70-75% között van akik nyitottak karrier váltásra vagy aktívan új állást is keresnek. Ez nem feltétlen jelenti az IT terület elhagyását, tehát a tényleges pályaelhagyók száma jóval kevesebb lehet. Viszont jól mutatja mennyite tele a tökük az embereknek a járulékos baromságokkal.
2020. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Általánosan 17,9 százalék!

Ez most a Covid miatt 31, de mikor kijutott az EB-re Magyarország akkor csak 11% volt.

Ha jövőre nem lesz bug a CyberPunkban akkor 71% lehet azt jósolják a szakértők akiknek ez az életük!

2020. dec. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 neked válatni kéne, agyilag látom zokni vagy!


#1 köszönöm

2020. dec. 27. 23:08
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Sok. Nagyon sok. Egy idő után majdnem mind. De nem azért, mert bénák a fejlesztéshez vagy megunják. Több oka is van:


- Szóval, azt jó ha tudod, hogy a fejlesztést kicsit lenézik ma. Tök sok a meló, jól fizet, de lenézik. Mindegy, majd megtapasztalod. A fejlesztő munkásembernek van tartva és van több rétegnyi manager a feje felett. Ha bekerülsz egy nagy cégbe már érzed, hogy a tápláléklánc legalján vagy a cégen belül és nem azért, mert junior vagy, hanem mert fejlesztő vagy.

- A FAANG szintű cégektől eltekintve a többi, főleg a tipikus itthoni tucatmulti, nem tud olyan technikai nehézségű munkát hozni, ami igényelné a 10+ év tapasztalatatot. Ebből következően nem nagyon érződik ki a különbség a 10-15-20 év tapasztalat között. Ebből következően leértékelődik a fejlesztési tapasztalat, ebből következően hülyének néznek, ha 40 évesen is fejlesztesz.

- Sok cégnél nincs is igazán technikai karrierút. Nem tudsz fizetésben feljebb lépni csak fejlesztéssel.

- A legtöbben két irányba szoktak továbblépni. A szakmai részhez a legközelebbi az architect pozi. Itt mesterségesen be szoktak vezetni szinteket, hogy solution architect 1-2-3-stb, de igazából ugyanazt csinálod, a feladatköröd nem változik, felelősséged nem változik. Kb azért kapsz fizetésemelést, hogy ne menj el máshova, de lényegében zsákutca, közben meg 65 éves korodig dolgozni kéne valamit. People management a másik irány. Itt a sima team leadtől kezdve a közép- és felsővezetőig bármi belefér. Ezen az irányon lehet reálisan sokáig lépkedni még felfele és van is valós felelősségbeli különbség a szintek között. Az a baj vele, hogy nem csak feljesztői múlttal lehet ilyen pozit betölteni, szóval fel lehet kötni a gatyát.

- Egy nagyon kis százalék céget alapít és alkalmazottakat vesz fel. Rájátszik arra, hogy felvásárolják a startupját 1-2 év után. Mások életben tartanak egy kkv-t hosszútávon, a szakma aljából halásznak alkalmazottat, de ők jó pénzt tesznek zsebre. Páran egyszemélyes kommandóként freelancerkednek.

2020. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Igazából csak az ilyenek maradnak a szakmában, mint én!

A maradék kiír egy kérdést a gyakori-ra.

2020. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 igen, ettől félek :D nem szeretnék ilyen lenni :DDD
2020. dec. 27. 23:14
 7/11 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm a kimerítő választ
2020. dec. 27. 23:15
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit off téma, de én tapasztalatom szerint jobb egyedül freelancer-kedni, vagy 2-3 fős kis csapatban dolgozni kisebb pénzért, de még annyiért hogy megélj belőle, mint egy nagy csapatban nagy pénzért dolgozni és "beleőrülni".

Ez persze hangsúlyozom hogy egy vélemény, de én így látom a dolgokat, nyilván emberfüggő is a dolog, de én ilyen vagyok.

2020. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

#1 linkeled az altalad emlitett Stackoverflow felmerest legyszi?

En csak ezt talaltam:

[link]

De ez pont az ellenkezojet mutatja annak, amit te irsz.

2020. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 jól összefoglalta, de én néhány dologgal nem értek egyet.

Elég nagy cégnél vagyok, de nem érzem azt, hogy lenéznének azért, mert fejlesztő vagyok. Sőt. Inkább olyan, mintha sokkal több mindent megtehetnék, sokkal kevesebb dolog miatt szólnak meg, mivel a hiányomat legalább 1 év lenne betölteni. Inkább a managereket érzem lenézve. 10-ből 9 fejlesztő úgy gondolja, hogy az ő munkájukat bárki el tudná végezni, de a fejlesztésre kevesebb ember alkalmas.

A tapasztalat igen is sokat számít. Lehet, hogy ugyanannyi technológiát ismerek, mint a 20 éve szakmában lévő senior, viszont nem fogok tudni olyan kevés hibával dolgozni, és olyan nagy rendszereket logikai ellentmondások nélkül megtervezni, mint ő. Ezeket pedig a cégek nagyra értékelik.

Szerintem nagyon sokan nem a fejlesztés miatt hagyják ott a pályát vagy egy adott céget, hanem a körülmények miatt. A munkának csak a fele fejlesztés. A többi a meetingek, rosszabb esetben a scrum ceremóniák, stb. Emellett pedig nincs idő minőségi munkát csinálni, mert már évekre előre be vannak tervezve az újabb featureök. A szakmai kihívások mellett pedig meg kell küzdeni azokkal, akik a munkát kiadják, de életükben nem láttak még kódot. Ezek elég hamar kicsinálják az embert.

2020. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!