Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android okostelefonra mennyire...

Android okostelefonra mennyire nehéz egy programot megcsinálni? Attól a ponttól kezdve, hogy van egy megtervezett algoritmusom, egészen odáig, hogy a kész, koppintással megnyitható program rajta legyen a telefonomon?

Figyelt kérdés

Valóban annyira körülményes a dolog, mint ahogy azzal riogattak?

Valóban komolyabb PC kell hozzá, sok gigás programcsomaggal, még akkor is, ha egyszerűbb dolgot akarok?


PC-n ha csak hobbiból akar valamit az ember, vagy valami kisegítő programot, akkor csak letölt egy C/C++ IDE-t, vagy akár csak egy C fordítót s hozzá vesz egy szövegszerkesztőt, implementálja az algoritmust, sokszor még az API hívásoknak sem kell utána nézni, mert tengernyi példakód van a neten, utána pedig gyakorlatilag egy gombnyomással legenerálja a futtatható eredményt, kész is.

Egy teljesen átlagos, 10-15 éves géppel is neki lehet állni, akár WinXP-vel, 1-2 giga RAM-al, pár gigás HDD-vel, nem azon fog múlni a dolog.

Egyszerű dolgokhoz grafikát se kell leprogramozni, mert van parancssor, ill. Unix rendszereknél terminál.


Ezzel szemben Androidon már nincsenek ilyen könnyítések, a grafika az nem opcionális, és ha jól tudom, a rendszer is sokkal zártabb, plusz gondolom kevesebben csinálnak rá programokat hobbiból, így a tudásbázis is kisebb.

A binárisok hordozását, telefonra juttatását pedig nem is tudom, hogyan kell csinálni.


Van itt ezen az oldalon mégis olyan, aki ténylegesen belemerült már ebbe a témába és sikerült is valamit összehoznia?



U.I.: Egyébként a konkrét dolog, amit meg szeretnék csinálni, egy két gombos app, mindegyik gomb annyit csinálna, hogy fellépne egy saját FTP szerverre, egy TXT fájl tartalmát lecserélné, majd kilépne az FTP fiókból. A két gomb között csak annyi lenne a különbség, hogy más stringre cserélik az FTP tárhelyen levő fájl tartalmát.



2021. jan. 4. 02:06
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem egyetemi kúrzus keretében kellet egy meglévő javás programot, ami kirajzolást is végzet (köröket csupán) portolni android-ra, mint appot. 0 androidos háttértapasztalattal ez ment olyan ~20 óra alatt.
2021. jan. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Szintén egyetemen tanultam, android studio-t használtunk, bár java helyett kotlint választottam. Az egyetemünknek kellett egy appot csinálni, amin tudsz szakok között böngészgetni, leírásokat nézni róluk, jelentkezni, email-t írni adott szakkal kapcsolatban ha kérdésed van, stb stb.

Rengeteg időt belefektettem, és az android studio elég idegesítő dolog tud lenni, pláne ha egy gyenguszka gépen próbálsz kreálni valamit.. Rengeteg időt igénybe tud venni már csak a töltés és a futtatás, sok esetben akkor is, ha nem emulátort használsz hanem egy rendes andoridos telefont. Sajnos volt amikor a laptopomra voltam szorulva, de igazi megkönnyebbülés volt az asztali gépemen dolgozni. (Suliban például i7-4770 és 24gb ram volt minden gépben, de azokon is fertelem lassú volt a folyamat)


Nehéznek nehéz. Ha viszonyítanom kéne valamihez, akkor nehezebbnek mondanám jóval mint a egy webappot csinálni. (Html, css, php, psm, JS) Bár ez inkább személyes vélemény, mindenkinek más.

Kotlin szerintem gyorsabb és könnyebb nyelv mint például a java, de jóval kevesebb is a resource sajnos. Te c nyelveket említettél, nekem azzal kapcsolatban nincs sok tapasztalatom.

2021. jan. 4. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Hát a webfejlesztésnél szerintem könnyebb...
2021. jan. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerű böngésző is elég hozzá. Pl Appinventor 2
2021. jan. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És AppInvertor-ból mégis hogyan fogok FTP-re szöveges fájlba feltölteni memóriából (tehát nem fájlból)?!


Egyáltalán az maga extra, hogy SD kártyán tárolt fájlt fel lehet tölteni. (de annak meg gyakorlati haszna nincs sok, legalábbis esetemben)


Az AppInventor-al abból származik a nagy hátránya, ami az előnyét adja : a kész modulokon kívül, ami nincs implementálva, azt nem lehet kóddal helyettesíteni. De nem is lehetett volna másképp megcsinálni. Bizonyos dolgokra szuper lehet, az én esetemben viszont nagyon úgy tűnik, hogy nem használható.


Android Studio van Linux-ra, van hozzá egy rövid útmutató is, ez legalább jó hír, az viszont nagyon nem, hogy a #2-es válaszoló tapasztalata szerint i7-4770 és 24gb ram mellett is idegtépő a dolog.

=(

Ahhoz képest az én gépem fokokkal, sok sok szintel szerényebb : egy első generációs I5 és 4 GB RAM. A Linux-om viszont legalább SSD-n van, nem HDD-n.

2021. jan. 4. 05:37
 6/10 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy mivel elvileg, pl.:

[link]

lehet kirakni weblapra mutató parancsikont Android-os kezdőképernyőre, így sokkal egyszerűbb lenne PHP-ban készíteni erre egy weblapot, ahol úgyis úgy végzek fájlműveleteket az FTP elérésű tartalmakon, mintha azok lokális fájlok lennének.

Grafikával is könnyebb dolgom lesz, ha csak gombokra van szükségem.


Ráadásul így tényleg tip-top elérhető lesz bármelyik eszközről.

2021. jan. 4. 06:23
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Azért a 2es válaszoló kicsit tuloz. Nekem az i5-8265u és 8gb gépemen is bőven elviselhetően futott
2021. jan. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy kissé hatásvadászra sikerült a kérdésed. ;)

"sok gigás programcsomaggal" -- Az a "sok" igazából 1-2, és tegyük hozzá gyorsan, hogy ma már a legtöbb szoftver legalább hasonló méretű.

Persze, nem mindegy, hogy milyen fejlesztőeszközt választasz. Ugyanis ebből is van többféle. Az android Studiót szerintem nem kell bemutatnom, ez a legelterjedtebb, ingyenes, ugyanakkor vannak hibái.

Aztán ott van a Delphi. Egyszerű RAD felület, a C++ és Pascal nyelvet támogatja, és talán ezzel a legegyszerűbb Android alkalmazást írni. Viszont kereskedelmi szoftver, és nem közönséges földi halandók pénztárcájához van méretezve az ára, illetve akkora futtathatót generál, mint egy ház. (Jó, ebben van némi költői túlzás, de az, hogy alapból egy jóformán semmit nem csináló program, ami kitesz egy gombot, és ennyi, 5-10 MB legyen... mikor Android Studióval egy hasonló "alkalmazás" kilobájtos nagyságrendben mozog...)

Meg létezik olyan, hogy Flash Builder. Sajna ez is "fizetős", és a vele készült programok futtatásához Adobe Air szükséges, de tényleg egy jól használható fejlesztőeszköz, és igen kicsi futtathatót generál.


"lehet kirakni weblapra mutató parancsikont Android-os kezdőképernyőre, így sokkal egyszerűbb lenne PHP-ban készíteni erre egy weblapot"

Igen, egyszerűbb, csak ezzel nem azt csinálod, amit a kérdésben kértél. ;)

2021. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

"i7-4770 és 24gb ram mellett is idegtépő a dolog"

Ez azért barokkos túlzás.

2021. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#7-9 Nem túlzás, ha tudnátok szöveget értelmezni, azt írtam hogy a suliban vannak ilyen gépek, és azzal márpedig az volt 🙃

Az hogy milyen oknál fogva, azt már nem említettem, csak hogy az egyetem ezen gépein 5 perceket vártunk dolgokra, míg laptopomon 10 perceket, addig a jobb asztali gépemen akár egy perc alatt lefutottak a dolgok.

Nehogy már kőt dobáljunk azért mert szöveget sem tudtok értelmezni, azért megnézném milyen mesterprogramozók írkálnak ide

2021. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!