Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ vagy C# feladat segítség...

C++ vagy C# feladat segítség kellene?

Figyelt kérdés

Kapok két tömböt. Az egyik fixen 7 elemű, a másik 1-7 elemű. Az első tömb egy hét napjait jelképezi és elemei azt mutatják hogy adott napon hány egységnyi munkát tudok elvégezni. A másik tömb a munkákat jelképezi és elemei azt mutatják hogy adott munka hány egységnyi időt vesz igénybe. A munkákat nem lehet darabolni, ha egy munkát elkezdek akkor ugyanazon a napon be is kell fejezni. Az a kérdés hogy el tudom-e végezni az összes munkát.


Például:

idők = 1 5 3 3 1 1 1

munkák = 3 4 2 2

A válasz itt false. A 2. napon pl. elvégezhetek egy 2 és egy 3 időigényű munkát de így a 4 időigényű munkát már nem fogom tudni elvégezni. Ha a 4 időigényűt csinálom a 2. napon akkor a 3 időigényűt és az egyik 2 időigényűt szintén meg tudom csinálni, viszont az utolsót már nem.



2021. jan. 9. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nemtudom értelmezni a feladatot. Ezért nem tudok segíteni.


"Ha a 4 időigényűt csinálom a 2. napon akkor a 3 időigényűt és az egyik 2 időigényűt szintén meg tudom csinálni, viszont az utolsót már nem."


Ha a 4 időigényűt megcsinálod a 2 napon akkor marad még a második napra egy egységnyi időd ebbe nem fér bele 2 vagy több időigényű munka. Ezért nem értem.

2021. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem hogy ugyanazon a napon. Ha a 4 időigényűt megcsinálom a 2. napon, akkor egy 3 és egy 2 időigényűt még meg tudok csinálni a többi nap valamelyikén, de marad egy 2 időigényű, amit már nem tudok sehol.
2021. jan. 9. 15:30
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha megcsinálom a 4 időigényűt a 2. napon akkor ugye még a 3. és 4. napon tudok 1-1 feladatot megcsinálni de marad egy amit nem tudok sehol mert 2 időigényű és csak 1 időim vannak a maradék napokon.
2021. jan. 9. 15:34
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Összekell hasonlítanod a tömb elemeket ha egyből találsz olyat hogy a munkaidőigény nem fér bele a napi időbe akkor már nem végezhető el az összes munka és felesleges ezzel csekkolni a többit.


A két tömb külömbségére van szükséged. Az idők tömbb elemeit kivonod a munkák tömb elemeiből és ha az eredmény 0 vagy negatív akkor nem végezhető el és ezzel a válaszod meg is van ezért nem kell csekkolni a többi elemet feleslegesen. Addig megy a ciklus míg a külömbség nem negatív vagy nulla valamint az egyik vagy a másik tömb végére nem érsz ha végére értél akkor a legvégén pl egy logikai változót true rá állítasz ezzel jelezve hogy a munkák elvégezhetőek.

2021. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A hogy a munkákat melyik napon kell megcsinálni ezzel lehet variálgatni vagy nem?
2021. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es: bármelyik nap bármelyik munka elvégezhető, egy nap akár több is


backtrack-el kéne próbálkozni az első jó megoldásig

az első napról indulsz, ha valamelyik munka elvégezhető, akkor azt beleteszed a megoldásba és megpróbálod befejezni (rekurzívan hívod a függvényt ugyan ezzel a nappal és újra vizsgálod, hogy van-e olyan munka ami elvégezhető, ha nincs akkor újra hívod a függvényt a következő napra), ha nem lehet befejezni, akkor kiveszed a megoldásból és nézed a következő munkát, hogy elvégezhető-e aznap

2021. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez sima backtracking mintapelda (max. 7^7 esettel).
2021. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor azzal próbálkozok köszönöm.
2021. jan. 9. 16:11
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Rendezed egy listában a napok tömböt, majd munkánként megkeresed a listában az első elemet, ami nagyobb vagy egyenlő az aktuális munkával. Ha van találat, törlöd a listából az elemet és mész a következő munkára, ha nincs, visszatérsz a függvényben false-sal.
2021. jan. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es ennek semmi értelme. Eleve nem működhet olyan esetnél ahol egy nap több munkát is el lehet végezni.
2021. jan. 10. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!