Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri-e megtanulni Android...

Megéri-e megtanulni Android játékokat készíteni? (anyagilag)

Figyelt kérdés
Sok éve foglalkozok JAVA-val, backend fejlesztő vagyok. Szabadidőmben gondoltam hogy belevágnék Android játékok készítésébe, majd ezeket felraknám Play Store-ba. Még nem foglalkoztam Androiddal és Unity-vel sem. A kérdés azokhoz szól akik esetleg hozzám hasonló háttérrel indultak el, hogy mennyi idő alatt mennyi pénzt lehet ezzel összehozni. Mik hozzák a pénzt? pl Admob, alkalmazáson belüli vásárlás? Megéri szenvedni vele, meg ha lesz bevétel az adózással?

2021. jan. 10. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Anyagilag nem éri meg, egyedül nem nagyon fogsz olyan játékokat csinálni hogy pénzt keress vele. A java-t egyébként is fel fogja váltani a Kotlin.

Saját szórakozásodra mindenképp ajánlom hogy csinálj játékot ha szeretnél és foglalkoztat mert sokat lehet belőle tanulni.

2021. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Meg.
2021. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2021. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez attól függ, hogy tudsz-e majd olyan járékot írni, ami kitermel legalább annyit, amennyibe a vállalkozóid kerül.

Viszont a Java-t én azért még nem temetném, akármennyire is más most a divatnyelv.

2021. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4-nek


1-es vagyok

Nem temetem a Java-t, csak a Kotlin lényegesebb egyszerűbb, egyre többen állnak át az androidos programozók a Kotlinra és valószínű a mobilprogramozásban ez lesz a jövő. Persze nem azt mondom hogy a jövő héten, de hosszabb távon szerintem mindenképp.

2021. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

#5-nek:


[link]


Nos én ebből és a rákeresett példákból nem azt szűrtem le, hogy bármely más programozási nyelvet kiszorítaná.


De az tény, hogy mindig jön egy újabb "nagy lángelme", aki "kitalál valami újat", aztán elmagyarázza, hogy "az milyen jó".


A lényeg, hogy van pár alapnyelv: Assemly, BASIC, Pascal, C, aztán jön egy csomó "újnak kikiáltott programozási nyelv", ami tulajdonképpen az alapokat nézve az égadta egy világon nem ad semmi újat, csak MÁSHOGY, azaz ötvözik az alapnyelvek jó tulajdonságait.


Végül valakinek EZ, valakinek meg AZ tetszik meg jobban.

2021. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6-nak
2021. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6-nak


Bocs hamar nyomtam az előbb. :-)


Teljesen igazad van abban amit írsz.


Mindkét nyelvben írtam android alkalmazásokat, és a Kotlin jóval egyszerűbb és könnyebb mint a Java, bizonyos dolgokat egyszerűbb vele megcsinálni. lásd: "azaz ötvözik az alapnyelvek jó tulajdonságait."


Ezért gondolom hogy mobilprog terén jobban elfog terjedni jövőben, de nem azt mondom hogy a Java eltűnik, csak sztem kissé visszaszorul.

2021. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezzel tudsz játékokat készíteni. Nem kell prog nyelvet tanulni ha csak ez a cél. Ha 3d ben gondolkozol akkor godot, unit, unreal ban is van lehetőség node based kódolásra már ha ez annak nevethető. De grafikát csinálni nehezebb szerintem és időigényesebb is.
2021. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok de ha tudsz kódolni és ha szeretnél spórolni az idővel akkor ebben az esetben is érdemes valamilyen game engine használata hisz az időspórolás a létezésük értelem.
2021. jan. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!