Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt informatikához kérnék...

Emelt informatikához kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Idén már nem vagyok középiskolai tanuló, nem tudtam mit szeretnék magammal kezdeni.Most sikerült megtalálnom és Mérnökinfóra jelentkezek.

Ehhez emelt informatika érettségit szeretnék tenni.

Jöjjön a kérdés:

[link]

Ennél a feladatnál szépen soronként van rendezve az információ,így a sorokat egy listába töltöm fel. Utána egy előtte leírt tömmbe töltöm át az adatokat miután "feldaraboltam". Tehát a lényeg,hogy tudok ezekkel dolgozni a további feladatokban.

Viszont.

[link]

[link]

itt már minden új sorba van EGY info és 5 darab tesz ki egy olyan sort mint a legelső linkben láthattatok.

Hogy kell ezt beolvasni?

https://www.youtube.com/watch?v=tvMhnZYrUdI&t=3s&ab_channel=..

Őt néztem eddig segítségnek.



2021. jan. 13. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

"Hogy kell ezt beolvasni?"


Hát banyek, ez lenne a megoldandó feladat.

2021. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Javával soha sem foglalkoztam, úgyhogy nem tudom megítélni, hogy a "sorokat egy listába" olvasás mennyire helyes és támogatandó cselekedet, de érettségire biztos jó lesz így. Fogsz egy számlálós ciklust, amiben rekordonként, azaz itt 5 soronként végigmész a beolvasott sorokon. Ezt csinálhatod pl. úgy, hogy egy for ciklussal lépkedsz a rekordokon, de nem 1-gyel, hanem 5-tel növeled mindig a ciklusváltozót (i++ helyett gondolom i += 5). A ciklus törzsében pedig a sorok[i] lesz a név, a sorok[i+1] a tantárgy, a sorok[i+2] az osztály, stb., ha a tantárgyas példát nézzük.
2021. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2.Köszönöm szépen a válaszod. Esetleg megtudod mondani, hogy miért nem annyira jó megoldás a listába olvasás?

Kifogom próbálni, logikusnak tűnik a megoldásod. Erre sajnos magamtól nem jöttem volna rá még. Köszönöm!

2021. jan. 13. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom hogy konkrétan rossz-e az a megoldás, és én nem is nevezném így látatlanban rossznak. De ha egy több gigás fájlt kéne feldolgoznod, akkor inkább soronként kéne beolvasnod, tárolás helyett ;) Érettségin elfogadják így is, úgy is.

Ha soronként olvasnád be (ami most elsőre bonyolultabbnak tűnik, ezért egy kezdőnek nem ajánlanám érettségire), akkor két megoldás jut az eszembe: az első, hogy egy while ciklussal a fájl végéig olvasnám be soronként, csak az utolsónak beolvasott sorokat tárolnám el, és amint összegyűlik 5 sor (1 rekordnyi adat), hozzáadnám az új rekordot a listámhoz. Azt hogy hol tartasz a sorokban egy számlálóval ellenőrzöd, és ha eléri az 5-öt, akkor azt nullázod, és mented a rekordot az ideiglenes változókból.

Egy másik megoldás, hogy szintén while ciklust használsz, soronként olvasod be a fájlt, és a while-ban vannak további sorbeolvasások (a rekord 2., 3., stb. sorához), nem csak 1. Ez érettségin azért működhet, mert garantáltan nem lesz hibás a fájl, nem fog pl. váratlanul véget érni, hogy hibát dobjon a program.

Ezeknél a ciklus valami "while (fileReader.hasNextLine())" lesz egy gyors keresés alapján, és ezen belül lesz több sorbeolvasás. (de mondom, soha sem Javáztam)

Próbáld megcsinálni így is, úgy is hogy lásd, hogy működnek. Aztán használd és gyakorold be az egyben beolvasósat, ha az neked az egyszerűbb.

2021. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

"Érettségin elfogadják így is, úgy is."

Nem! Az az első feladat, hogy el kell tárolni, különben elveszted az erre járó néhány pontot. Az viszont nem számít, hogy egyben olvasod be vagy soronként olvasod és dolgozod fel.


A feladat azt is előre megadja a sorok maximum számát ami néhány száz vagy néhány ezer szokott lenni, nem kell tartanod több GB méretű fájloktól.

2021. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Nézd át a pontozási útmutatókat is.
2021. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

"1. Olvassa be és tárolja el az asdasdasd.txt fájl tartalmát!"


#5 A javítási útmutatóban ilyen sorok szoktak lenni:


"Egy adatsort helyesen beolvasott

Beolvasta az összes adatot

Eltárolta az összes adatot"


Ezek alapján nem a sorok tárolására, hanem a rekordok tárolására jár a pont... Érettségin nyilván nem lesznek n GB-os fájlok.

2021. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na megérkezett a 48%-os lepontozó senkiházi is :)))
2021. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!