Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő informatikusként van...

Kezdő informatikusként van esélyem, hogy ne unit teszteléssel kezdjek?

Figyelt kérdés

Programozóként ez lenne az első állásom.

Nekem ez másoddiploma, estin végzem az egyetemet, de hobbiból már régóta programozom. Nem szeretnék nagyképű lenni, de szerintem elég jól megy. Úgy érzem, hogy a unit tesztelés semmilyen szempontból nem szolgálná a szakmai előremenetelemet.

Azt nem tudom, hogy 0 munkahelyi tapasztalattal mire van egyáltalán esélyem. Nincs rálátásom a dologra. Több évfolyamtárs is van, akikkel beszélgettem és informatikai cégnél dolgoznak, de nem igazán programoznak, hanem tesztelnek vagy dokumentálnak. Igaz, ők már egyetem előtt is ott dolgoztak.

Most nehezen lehet ismerkedni, beszélgetni emberekkel az online oktatás miatt. Különben nem itt tenném fel a kérdést.



2021. jan. 25. 17:27
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Talán jobb lenne így feltennem a kérdést:

Mit kell letennem az asztalra ahhoz, hogy esélyem legyen valódi programozó állásra kezdőként?

2021. jan. 25. 17:33
 2/31 A kérdező kommentje:

Egy már végzett programozó ismerős csajt is faggattam. Ő már évek óta programozóként dolgozik, legalábbis papíron. De azt meséli, hogy van, amikor hetekig nem lát programkódot.

Én őszintén szólva nehezen tudom elképzelni, hogy mit csinál valaki programozóként, ha nem kódol. De azt sejtem, hogy valószínűleg nem szeretném csinálni.:D Tervezni lehetne, de szerintem ő még nincs azon a szinten, hogy egy multinál a tervezési folyamatban részt vegyen.

2021. jan. 25. 17:42
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
Pedig a unit tesztelés nagyon fontos dolog .. Jobb, ha megszokod.. Rengeteget kell használnod.
2021. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
20%

"Én őszintén szólva nehezen tudom elképzelni, hogy mit csinál valaki programozóként, ha nem kódol. "


UML

2021. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#3: Azt értem, csinálom is, de az más, ha a saját kódomat tesztelem vele, vagy főtevékenységként kell más kódját tesztelni.
2021. jan. 25. 18:22
 6/31 A kérdező kommentje:
Azért nem túl kreatív dolog 200 db assertEquals-t leírogatni egy nap.
2021. jan. 25. 18:23
 7/31 A kérdező kommentje:

#4: Szerintem az UML a programozás része.

De ahhoz nem kell magasabb szinten lenned, hogy te tervezd meg a modulokat? Úgy képzelem, hogy juniorként azt még nem szokás.

2021. jan. 25. 18:25
 8/31 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell, hogy megtervezd... Megtervezi mást. Azért, hogy te tudd mit kell majd csinálni. :) Különben semmi értelme.
2021. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Viszont, egyre inkább afelé hajlok, hogy KKV-khoz fogok pályázni, nem multikhoz. Esetleg multinak bedolgozó KKV-hoz, hogy mindkettőt ki lehessen maxolni. :D

Logikusan belegondolva, kisebb cégnél nagyobb eséllyel lesz kreatívabb a munka, a projekt nagyobb hányada, nagyobb felelősség hárul egy emberre és könnyebben észreveszik, ha valaki fejlődőképesebb. De ez persze csak elképzelés. Jó lenne, ha nem a négy fal között kellene erről agyalnom.

2021. jan. 25. 19:07
 10/31 anonim ***** válasza:
34%

"Én őszintén szólva nehezen tudom elképzelni, hogy mit csinál valaki programozóként, ha nem kódol. "


Tervezés, adatelőkészítés, integritásellenőrzés, esettanulmány, stb.

2021. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!