Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagyon megszeretnék tanulni...

Nagyon megszeretnék tanulni programozni, de az alapoktól hiányzik a tudásom (matekból) mert lusta voltam, hogyan pótoljam be az ehhez szükséges tudást? 18F

Figyelt kérdés
Elnézést amiért csak így kiírom ezt, és köszönöm ha elolvasod. Mindig is érdekelt maga a programozás, és szeretnék hozzákezdeni. A gond, hogy tanulatlan vagyok kb mindenben, mert hamar ott hagytam a középiskolát, nem érdekelt sajnos a jövőm és célom sem volt, inkább dolgoztam helyette (mellesleg sosem volt belém nevelve ez a felelősségtudás sem). Az volna a kérdésem, hogy matematikából, illetve más tantárgyból mit kellene megtanulnom ahhoz, hogy esélyem legyen?
2021. jan. 28. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Sehogy.

Ha neked a programozáshoz szükséges matek hiányzik, az azt jelenti, hogy valahol általános iskola második osztályban veszítetted el a fonalat. Szigorú értelemben véve ennyi matek kell a programozáshoz.

Ahhoz, hogy esélyed legyen, informatikából, azon belül is probramozásból kell erősítened. ;)

2021. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
A kezdéahez nem nagyon kell matek azon kívül amit általánosban tanultál. Később is csak akkor ha olyan területtel foglalkozol. Egyébként meg angolul kell tudni, mert kezdő szinten sose lépsz túl ha nem tudsz angolul legalább olvasni.
2021. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Iratkozz be esti gimnáziumba, vagy akár nappaliba is, ha lehetőséged van rá és pótold a mulasztottakat.


A két első válaszadót le is kakilhatod, náluk nagyobb hülyeséget kevés ember mondott eddig a történelem folyamán.

Egyikl sem ér egy forintot sem, max. akkor ha seprű van a kezükben és tudnak is vele bánni.

2021. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Jó, nem gond. Olyan területet válasz ahol nem kell,de sokat nem fogsz keresni.
2021. jan. 29. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha ezt beláttad, illetőleg megjelennek olyan szavak a mondataidban, hogy felelősségtudat, stb.. Akkor elindultál már egy jó irányba.


Az, amit kihagytál, bepótolható. Kezdd el. Tudsz másodfoku egyenlette "számolgatni"? Halmazok, idomok, geometria megvan? Mi az az abszolut érték? Vagy esetleg messzibbre kell menni? Törtek, számrendszerek?


Mindig ott kell elkezdnei, ahol abba maradt. Elképzelhető, hogy akár 5. osztálytól is érdemes beszerezni könyveket.


Itt találsz pár matek könyvet, amik jók is:


[link]


Nem minden ingyenes, de én innen szedtem le a matek 5-8 ig lévő pdf ebook-ot, és mondhatom, nagy segítség volt.


Akik pedig azt mondják, hagyd a fenébe, ne hallgass rájuk. Ráadásul te 18 évesen még fiatal vagy, előtted az élet. Ne azzal töltsd, hogy olyant csinálsz, amit nem szeretsz. Tnaulj, és képezd magad, így lesz belőled a munkádra igényes felnőtt, és az életével elégedett ember.

2021. jan. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!