Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen oldalt ajánlanátok C++...

Milyen oldalt ajánlanátok C++ tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Az egyetemen teljesítenem kell egy programozás tárgyat, de annyira hülyének érzem magam hozzá, egyszerűen nem értem. Egyszer már felvettem ezt a tárgyat, be is jártam órákra, hamar elvesztettem a fonalat, utána pedig jött a korona, és nem voltak órák, csak feltöltötték az előadást.

Microsoft Visual Studiot használtunk gyakorlaton, szóval esetleg ha tudnátok ajánlani valamilyen oldalt vagy Youtube csatornát, ami ezzel foglalkozik, azt nagyon meghálálnám! Persze én is nézegettem már párat, de rengeteg van, gondoltam megkérdezlek titeket. És persze lehet angol nyelvű is! Előre is köszi!



2021. jan. 28. 23:22
 1/6 anonim válasza:
100%
Egyetemen jellemzően nem a modern c++ nyelv tanítása a cél, hanem az hogy bevessenek az (objektum orientált) programozás világába, ezért szerintem nem magát a nyelvet kellene videókból megtanulod. Ha elmondod, hogy melyik egyetemre, és milyen szakra jársz, és hogy hol akadtál el akkor többet tudok segíteni, de a c++ egy nagyon összetett nyelv amit jól megtanulni csak akkor lehet ha már egy munkahelyen huzamosabb ideje foglalkozol vele.
2021. jan. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oh értem, na látod már ennyit se tudok. :D

Ezen az oldalon letölthető a tematika, 2020/21/2.

[link]

Hogy hol akadtam el? Nekem már az magas volt, hogy hogy kell *-ból kockát "kirajzoltatni".

2021. jan. 29. 14:15
 3/6 anonim válasza:

Szia!


A w3Schools-t ajánlom! Ott remekül elsajátíthatod az alapokat!:)

2021. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem a nyelv megtanulásával van a problémád, hanem a programozási alapelvek elsajátításával. A programozási nyelvekről szóló tananyagok ezeket nem biztos, hogy megtanítják, érdemes lenne külön egy olyat keresned, ami erről szól.


Nem oldalakat, meg YouTube videókat javaslok hozzá, hanem ezt a jegyzetet, főleg az 1., 2., és 5. fejezeteket: [link]


A C nyelvhez pedig ezt: [link]

Ugyanis amit most a C++ nyelvből használtok, az a C nyelvnek is része, és a C++-t éppen úgy kell tanulni, hogy először a C-t tanulod meg. Akkor is, ha a modern C++ a cél.


Amint írtam, egyelőre az első jegyzetre, az algoritmikus készség fejlesztésére helyezz hangsúlyt, ne a nyelvre.

2021. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
79%

A Pretoript youtube csatorna pont ezzel foglalkozik.


A C++ nyelv és egyben a programozás alapjait mutatja be érthető magyarázatokkal magyar nyelven.


[link]

2021. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! :)
2021. jan. 30. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!