Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez a python kód miért ezt...

Ez a python kód miért ezt csinálja ?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni.

itt a kód : [link]


miután elér a "fruit_input"-hoz, miért az elötte lévő while ciklusból kapom vissza az elif-et ?


Nagyon hálás vagyok minden segítségért ! :)



2021. febr. 13. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

ez mi akar lenni?

while first_inptt.lower() == to or ki:

ez nem azt jelenti, hogy az inputod egyenlő-e a "to"-val, vagy a "ki"-vel

itt a "ki"-t nem hasonlítod össze semmivel, tehát mindig igazra fog kiértékelődni, ha nem valami 0 típusú érték


(egyébként meg nagyon rossz irányból közelíted meg a problémát)

2021. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem azt jelenti, hanem azt, hogy addig megy az a rész amig a first_inptt nem lesz 1 vagy 2



Nem értem, hogy miért mondod azt, hogy a "ki"-t nem hasonlítom össze semmivel, hisz szerintem az inputtal összehasonlítom, amikor választani kell az 1 és 2 közül.

2021. febr. 13. 15:57
 3/6 anonim ***** válasza:

ha összehasonlítanád, akkor az így nézne ki:

while first_inptt.lower() == to or first_inptt.lower() == ki:


amit te írtál az nem azt jelenti, mint amire gondolsz

2021. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul gondolod

Ez a sor: first_inptt.lower() == to or ki

Nem azt jelenti, hogy first_inptt.lower() == (to or ki)


hanem azt hogy (first_inptt.lower() == to) or ki


mivel a 'ki' nevü változód értéke '2', az mindíg 'igaz', ezért a külsö while ciklusod sose lép ki.


Nem tudom, pontosan mit akarsz elérni, de valószínüleg ezek közül fog valamelyik kelleni: while first_inptt.lower() in [to, ki] vagy while first_inptt.lower() not in [to, ki]

2021. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt szeretném elérni, hogy az első input után (1 vagy 2) ha az 1-est választom és utána nem az "alma" értéket adom meg akkor azt a while ciklust(fruit_input-) menjen le újra, addig amíg nem lesz "alma" a megadott érték
2021. febr. 13. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5


megfogalmaztad saját magadnak a választ:


1. két inputot bekér a program egymás után

2. while ciklus: amíg nem lesz egyenlő a string "alma"-val

3. addig: inputot kérsz

4. ha true-ra fut (vége): exit, vagy lefut a "palacsintaCsináló()" függvény, tökmind1


A logikát már tudod. A szintaxisban nem tudunk segíteni, hisz kismillió oldalon el tudod olvasni hogyan kell while ciklust és if-else elágazásokat írni pythonban.

2021. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!