Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok segíteni ebben az...

Tudnátok segíteni ebben az egyszerű programban?

Figyelt kérdés
Csináltam egy egyszerűsített dínós játékot. Tudjátok, mikor nincs net. Meg akarom oldani, hogy mindig amikor egyszer végigment a kaktusz, az gyorsabb legyen eggyel. Ezt hogy tudnám megoldani? Python

2021. márc. 6. 11:18
 1/7 A kérdező kommentje:
2021. márc. 6. 11:21
 2/7 A kérdező kommentje:

A 17. sorban van az a kheje ó kheje - 2

Valahogy azt kéne megoldani, hogy a - 2 mindig csükkenjen 1-el, amikor a kaktusznak a helye mondjuk 450.

2021. márc. 6. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:

kheje = kaktusz helye? 😳 a -2 ebben az, hogy 2 pixelt mozgatod balra a kaktuszt? Ha igen, akkor ugye ez a sebessége. Csinálsz egy "sebesseg" változót, amit a draw()-ban kivonsz a kheje-ból, kezdetben ez lehet 2, de ha a kheje < -100, akkor megszorzod mondjuk kettővel, vagy hozzáadsz valamennyit.

Valamint van egy olyan sejtésem, hogy a loadImage az elég egyszer mindkét képre, nem kell minden draw() esetén lefuttatni.

2021. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, a kheje = kaktusz helye, csak nem volt kedvem az ly-vel kínlódni angol billentyűzeten. Egyébkent értem mit mondasz, de nem megy valamiért.
2021. márc. 6. 12:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, kész. Nem raktam global-ba. Köszi a gyors választ.
2021. márc. 6. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

off

"nem volt kedvem az ly-vel kínlódni angol billentyűzeten"

Csak azon filózom, mennyivel egyszerűbb az ly a magyar billentyűzeten...

Egyébként érdemes rászokni ilyenekre, mint pl: cact_pos.

2021. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmivel, csak nem szoktam angolul írn, ezért megszoktam a helyét a magyar billentyűzeten.
2021. márc. 6. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!