Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ki találta fel a virtuális...

Ki találta fel a virtuális számítógépet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Az IBM
2021. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%

Nem kellett azt feltalálni, csak megírni.


Az első VM amiről én tudok, a Microsofttól származik, azt Gates társa, Paul Allen írta, valami PDP gépre. A VM egy Altair 8080-at emulált.

Ezen tesztelték a Microsoft első slágertermékét, az MS BASIC-et.

2021. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

A bútorgyártók. (pl IKEA)

A bemutatótermekben mindig látok 1-2 virtuális papír/műanyag számítógépet az árult (kiállított) íróasztalokon..

2021. márc. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3.: Ma 18:13 rosszul tudod. Paul Allen (szül: 1953) és Bill Gates (szül.: 1955) még kisgyerek volt amikor az első működő VM rendszerek megjelentek. Az IBM az 1960-as évek elejétől kísérletezett VM rendszerekkel, működő rendszerek már 1966-ben léteztek (kereskedelmi változatban) ekkor Paul Allen 13 éves, Bill Gates 11 éves volt. Gyakorlatban jól használható virtuális gépei (hardver támogatással) 1972-ben került piacra (Paul Allen még mindig csak 19 éves, Bill Gates meg csak 17 éves, ha ekkor tudtak is programozni messze nem azon a szinten, hogy operációs rendszert írjanak).

A 60-as években sokan kísérleteztek virtuális gépekkel, de az IBM jutott a legtovább.

2021. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%

5: Nem tudom rosszul.

Azt írtam, hogy a legkorábbi VM az Altair emulációja volt amit ÉN ismertem.


Egyébként csekkoltam, hogy pontosítsak. PDP-10-esre írta Allen az Altair 8080 emulációt, 1975-ben.


Itt van erről egy bővebb leírás:

[link]

2021. márc. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%

"Paul Allen még mindig csak 19 éves, Bill Gates meg csak 17 éves, ha ekkor tudtak is programozni messze nem azon a szinten, hogy operációs rendszert írjanak"


Egy VM-et nagyságrenddel könnyebb megírni mint egy operációs rendszert. Amúgy, de, Paul Allen korábban már írt egy intel 4004 emulátort. Szóval, elég jó képességű fickókról beszélünk.

Az sokat elmond, hogy egy 19 és 21 éves fiatal felismerte az Altair 8080 jelentőségét és képes volt azt ki is aknázni. Az sem mellékes, hogy bár futotta volna nekik egy Altair 8080-ra, ami akkoriban kevesebb mint 500 USD-be került, mégis, inkább Allen írt egy emulátort.

Na meg, eleve, egy BASIC értelmezőt megtervezni és megírni úgy, hogy az elférjen az editorral együtt 4 Kbyte-ban, ráadásul mindezt egy olyan processzor assembly-jében, amilyet Billy Gates addig még csak nem is látott, hát, ehhez azért kellett tudás.


Egyébként, a 4K-s BASIC 200, a 8K-s pedig 350 dollárba került, és volt egy extended verzió is. Az a 200 dollár 2019-es árfolyamon, vásárlóértéken forintban kb. 200 000-et jelentett.

2021. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!