Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hatékony kód-elhelyezés, ha...

Hatékony kód-elhelyezés, ha Java grafikus alkalmazásról van szó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy vannak-e itt komolyabb programozók, de egy próbát mindenképp megér.


Jelenleg egyetemen tanulok, és mellette fejlesztek egy alkalmazást. (Hobbi)

A grafikus részeket a Netbeans-nek a GUI-s szerkesztőjével raktam össze. Így minden grafikus menünek/JPanelnek/Ablaknak egy külön fájlja van.

Jelenleg úgy néz ki a kód, hogy van egy főbb fájl(sima Osztály), amiben a main metódus is található. A main metódusba csak példányosítom a ezt az osztályt, hogy elinduljon a program. Viszont ebbe az osztályba tettem minden egyéb JPaneles osztály eseménykezelését is. Tehát minden JPanel, ablak, Frame, ami a programban van, ebbe a Fő osztályba van lekezelve. Mindegyik ilyen mellékosztály példányosítva van. Plusz a példányokon keresztül hajtom végre szintén a fő osztályomban az egyes panelekben található komponensek(Gombok,fieldek, listák) eseménykezelését is. Viszont ez a fő osztály kezd kissé robosztus és átláthatatlan lenni. Így felmerül bennem a kérdés, hogy biztos így kell-e ezeket elhelyezni. Vagy pedig jobban járnék, ha az adott panelhez tartozó komponenseket a panel osztályában kezelem le? Illetve minden, az adott panelhez tartozó kodot is oda helyeznék el. És ott csak a szükséges osztályokat példányosítom hozzá, nem pedig mindent.


Aki ért ezekhez, a Javás grafikus programok kódjához, annak nagyon hálás lennék egy kis segítségért.



2021. márc. 19. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:

MVC vagy MVVM tervezési mintáknak olvass utána, én azt javasolnám neked :)

Mivel a neten ezer helyen részletesen le van írva mi az, ezért nem másolom be ide neked, bízom benne hogy így megtalálod.


De röviden a lényeg: a gui elemeket mindenképp függetlenül kezeld a "modell" osztályoktól, vagyis a tényleges adatkezeléstől. Minden ilyen JPanel és hasonló vackot rakj egy view vagy gui nevű mappába.

Egyébként meg a swing nagyon nagyon elavult, és nagy kódok esetén nehéz szépen tartani, mindenképp javasolnék egy fejlettebb java gui könyvtárat.

2021. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!