Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# programozás-ban segítség?

Kozma Rupert kérdése:

C# programozás-ban segítség?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek nagyon suta vagyok ehhez.

1. feladatKészítsd el a téglalap kerületét és területét kiszámító programot!a)Írj függvényt teruletnéven, melynek paraméterekét szám, a téglalap oldalai(egészek); visszatérési értéke a téglalap területe.b)Írj függvényt keruletnéven, melynek paramétere két szám, a téglalap oldalai(egészek);visszatérési értéke a téglalap kerülete.c)Írj eljárást teglalapnéven, amely bekéri a felhasználótóla téglalap oldalait, és kiírjaa téglalap területét és kerületét az előbb megírt függvények meghívásával. Az eljárás, miután kiírta a terület és kerület értékét, kérdezze meg a felhasználót, hogy szeretné-e folytatni az adatok megadását! (igen/nem), és amíg igen választ kap,addig ismételjen.2. feladatKészíts tömböket feldolgozó programot!a)Hozz létre egy 20 elemű,egészszámok tárolására alkalmas tömböt!b)Írj eljárásttombfeltoltnéven, melynek paramétere egy egész tömb. Az eljárás töltse fel a paraméterként kapott tömböt véletlen egyjegyű számokkal.c)Írj függvényt parosnéven, melynek paramétere egy egész tömb, visszatérési értéke egy szám, ami a paraméterben kapott tömbben levő páros számok darabszáma.d)Írj függvényt paros_atlagnéven, melynek paramétere egy egész tömb, visszatérési értéke egy szám, ami a paraméterben kapott tömbben levő páros számok átlaga.e)Írj eljárást, ami kiirnéven, melynek paramétere egy egész tömb; az eljárás kiírja a paraméterben kapott tömb elemeit egymás mellé, majd utána következő sorba kiírja az előbb megírt függvénymeghívásávala benne levő páros számok átlagát.f)Futtasd a Main-ben az a) és e)feladatokban megírt eljárásokata létrehozott tömbbel.3. feladatKészíts felhasználónév generáló programot!a)Hozz létre egy listát az tanulók nevének eltárolásához, és egyet a felhasználóneveknek.(Szükség esetén tömbbel vagy más adatszerkezettel is megoldható.A vezetéknevet és keresztnevet egyben is, külön is lehet tárolni.)b)Kérj be neveket a felhasználótól, és tárold ezeket a listában (vagy tömbben).c)A nevek alapján készíts felhasználóneveket a következő formátumban:DM-XXXYYYaholazX-ek a vezetéknév első három betűjét, az Y-ok a keresztnév első három betűjét jelentik.d)Tárold az elkészítettfelhasználóneveket a megfelelő listában(vagy tömbben).e)Írd ki a képernyőre, hogy kinek mi a felhasználóneve.(A név után szerepeljen a felhasználónév, külön sorban.)



2021. márc. 29. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

A google házifeladatban is segít

https://www.youtube.com/watch?v=l4vYbq3K1iI

2021. márc. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ötös pedig a mi ellenőrzőnkbe fog kerülni, vagy a tiédbe?
2021. márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd.. nem akarok gonosz lenni, de már 3 hónapja is problémáid voltak a programozással: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Ahhoz képest láthatóan még arra is lusta voltál, hogy 3 hónap alatt utánanézz, hogy a fenébe lehet adatot beolvasni, a négy alapműveletet elvégezni, illetőleg adatot kiírni.

Most vagy kapd össze magad, és hasalj rá arra a bő fél évnyi lemaradásra, amit eddig sikerült összeszedned, vagy válts szakot. Minek vagy informatika szakon, amikor sem tudásod, sem szorgalmad nincs hozzá? Magaddal is kiszúrsz így, mert ehelyett tanulhatnál olyan szakot, amiben esetleg a nullánál kicsivel több szorgalmad lenne. Azzal nem sokra mész, ha 4 (5) éven át folyamatosan bukdácsolsz.

2021. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ebből mi az, ami megy, és mi az, ami nem?
2021. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tabaki ***** válasza:
/*1.*/using System;class P1{static int terulet(int a,int b){return a*b;}static int kerulet(int a,int b){return(a+b)*2;}static void Main(){while(true){Console.Write("Egyik oldal: ");int a=Convert.ToInt32(Console.ReadLine());Console.Write("Másik oldal: ");int b=Convert.ToInt32(Console.ReadLine());Console.WriteLine("A téglalap területe {0}, kerülete {1} valami...",terulet(a,b),kerulet(a,b));Console.Write("\nSzeretnéd folytatni az adatok megadását? (igen/nem) ");if(!Equals(Console.ReadLine().ToLower(),"igen"))break;}}}/*2.*/using System;class P2{static void tombfeltolt(int[]tomb){Random r=new Random();for(int i=0;i<tomb.Length;++i)tomb[i]=r.Next(10);}static int paros(int[]tomb){int p=0;foreach(int i in tomb)if(i%2==0)++p;return p;}static double paros_atlag(int[]tomb){int p=paros(tomb);if(p>0){int pa=0;foreach(int i in tomb)if(i%2==0)pa+=i;return (double)pa/p;}return 0.0;}static void kiir(int[]tomb){Console.Write("A tömb elemei: ");foreach(int i in tomb)Console.Write("{0} ",i);double pa=paros_atlag(tomb);if(pa>0.0)Console.WriteLine("\nA páros elemek átlaga: {0}", pa);else Console.WriteLine("\nNincsenek benne páros elemek.");}static void Main(){int[]tomb=new int[5];tombfeltolt(tomb);kiir(tomb);}}/*3.*/using System;using System.Collections.Generic;class P3{struct nev{public string vezetek,uto;}static void Main(){List<nev>nevek=new List<nev>();List<string>fhnevek=new List<string>();Console.WriteLine("×-×-×-×-×-×\nADATBEVITEL\n×-×-×-×-×-×");Console.WriteLine("\nAdd meg a neveket! (Befejezés \"x\" beírásával.)");while(true){Console.Write("\nVezetéknév: ");string s1=Console.ReadLine();if(Equals(s1, "x"))break;Console.Write("Utónév: ");string s2=Console.ReadLine();if(Equals(s2,"x"))break;nev s;s.vezetek=s1;s.uto=s2;nevek.Add(s);}foreach(nev i in nevek){string s1=i.vezetek + "___";string s2=i.uto+"___";fhnevek.Add("DM-"+s1.Substring(0,3)+s2.Substring(0,3));}Console.WriteLine("\n×-×-×\nLISTA\n×-×-×");for(int i=0;i<nevek.Count;++i)Console.WriteLine("\nNév: {0} {1}\n\tFelhasználónév: {2}",nevek[i].vezetek,nevek[i].uto,fhnevek[i]);}}
2021. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:
100%

Nálam meg így néznek ki:

[link]

(Megjegyzés: A fentebb közölt második programomban a kényelmesebb vizsgálódás érdekében lecsökkentettem a tömb méretét, és ezt sajnálatosan úgy is felejtettem. A képernyőfotó már a helyesbített program futtatását ábrázolja.)

2021. márc. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:
100%

A ragadós példa nyomán én is összevontam egy programba. Futtatás:

[link]

2021. márc. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!