Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan magyar oldal amelyik...

Van olyan magyar oldal amelyikről meg lehet tanulni a programozást?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 16:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

10: A turing teljességnek semmi köze nincs ahhoz, hogy egy programnyelv általános vagy speciális célú.

Minden programozási nyelv turing teljes, de php-ban még senki nem írt operációs rendszert és nem is fog.

2021. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Jó de mutassatok már példát Python, Java, c, c++, nyelvekre vagy hogy hol találom ezeknek az alapjait a neten? Magyarul.
2021. ápr. 10. 11:03
 13/26 anonim ***** válasza:
Nagyon nehét beírni a Google-be, hogy "Python alapok" vagy "Python pdf magyar"?
2021. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Mennyi idő rá fordítással lehet az alapokat el sajátítani? És kb az mire elég?"


Ez a programozás, egy olyasmiféle tudás mint a közlekedés...


Közlekedhetsz 3 kerekű kisbiciklivel a földön, de vadászgéppel vagy űrrakétával és tengeralattjáróval is.


Te melyik szintet céloztad be?



Ha a kisbiciklit akkor DOS kötegelt parancsfájlokra menj rá, az is már programozás...

2021. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
47%

"Jó de mutassatok már példát Python, Java, c, c++, nyelvekre vagy hogy hol találom ezeknek az alapjait a neten? Magyarul."


Minek?


Nem érted az ELVEKET /ELJÁRÁSMÓDOKAT amikről 4 újnyi vastag könyvek vannak, meg többéves egyetemi szakok.

Számításelméleti alapok, matematikai modellek stb.


Egy beszélt nyelv megtanulásához sem elég csak a betűket ismerni, vagy tudni hogyan mondják ki...

2021. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%

Algoritmizálás, számításelmélet, adatmodellezés.


Mind a progarmozáshoz kapcsolódó alapozó tárgyak.


A programnyelv kiválasztása ezek után jön, az adott feladathoz illeszkedően.


Egy traktort sem fogsz tudni megszerelni egy fázisceruzával, de konektort se svédkulccsal.


A programnyelvek más és más feladat megoldására vannak kifejlesztve, és nem lehet bennük akármit megvalósítani.

2021. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

És a kis bicigli mire jó a programozás világába? Am le szedtem amiket mondtatok. Python, Java, c, c++, nyelvek alapjait. Aszem.


A kripto valuták milyen nyelven vannak írva? Vagy a bánya szofverek? (csak úgy érdeklődés képen kérdezem sejtem hogy az az űrhajó kategória lehet. )


Olvastam valahol hogy a Bictoint is tán az elején rosszul volt meg írva vagy valamilyen szoftver ami bányászta valaki át írta egy halom dolog ismétlődött a programba azokat ki törölgette és felgyorsult a bányászás. Egy nagy csomót ki bányászott akkor még nem ért semmit. Most milliárdos lehet a csákó.

2021. ápr. 10. 15:37
 18/26 anonim ***** válasza:

"A kripto valuták milyen nyelven vannak írva? Vagy a bánya szofverek? (csak úgy érdeklődés képen kérdezem sejtem hogy az az űrhajó kategória lehet. )"


Konkrétan nem tudom megmondani, csak tippelnék hogy C++ vagy C#


De az űrrakéta kategória közelíti a valóságot, mert ilyen "szoftvereket" nem egy vagy három négy ember ír meg, és nem egy hónap alatt.


Ha belegondolsz abba, hogy egy Microsoft frissítőcsomag vagy fél évig készül, és még úgyis szétcseszi a rendszert, hogy többszázan dolgoztak rajta :D, pedig azok nem ma kezdék...


Neked mi a terved?

2021. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
47%

"Egy nagy csomót ki bányászott akkor még nem ért semmit. Most milliárdos lehet a csákó."


Ezek mind legendák, mesék.


Életem során senkivel sem találkoztam még aki valójában kriptovalutázott, és senki sem tudott válaszolni arra, hogy oké, hogy veszel kriptovalutát jómagyar forintodból átváltott dollárból, euróból.


De hogyan lesz abból újra készpénz?

Hogyan váltod vissza, hol és mikor?


Elkölteni persze el lehet, de azt sem bárhol!

Ha pedig nem kapsz érte semmit, akkor hová mész reklamálni?

2021. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Még csak ismerkedek a programozás világával szal azt se tom milyen terveim lehetnének ha ismerném őket. Nem tom hogy alapokból fel lehet ismerni ilyen kakukk tojásokat? Mint a Bictoin esetén a csákó? Mert gondolom azok az ismétlődések amatőr hibák voltak vagy hasonló.


szal és ezek a DOS kötegelt parancsfájlok kis bicikli alatt mit is értünk?

2021. ápr. 10. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!