Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a jó abban ha rootolnak...

Mi a jó abban ha rootolnak egy telefont? Megéri manapság is telefont rootolni? Ti rootoltattjátok a telefonotokat?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az, hogy hozzá lehet férni olyan dolgokhoz, amikhez root nélkül nem.

2021. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Átlag felhasználónak nem éri meg. Csak Vérpistikéknek hogy hackelni tudjanak a játékokban és fejlesztőknek.

Pl jól jön ha az appod sqlite db-t hoz létre és debugoláshoz szeretnéd megnézni a tartalmát.

2021. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én rootolom, mert így letörölhető egy csomó felesleges "rendszer"alkalmazás (mostanában az egész Google Play megy a levesbe), custom rendszereket tehetek fel, extra funkciókat adhatoka rendszerhez (pl. az S7-hez olyan kamera app, ami hajlandó 4K 60fps-ben rögzíteni) és olyan hasznos funkciók lesznek elérhetők, mint például a hirdetésblokkolás.
2021. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as te mivel rootoltad?
2021. ápr. 13. 22:24
 5/12 anonim ***** válasza:
4: Készülékenként eltér a rootolás folyamata.
2021. ápr. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 Hát azért van előnye, pl:


Alkalmazásokról és adatokról (rendszeres) biztonsági mentést csinálni, root nélkül adatok nagy többsége nem menthető.


Gyárilag telepített felesleges alkalmazások törlése.


Pl. WIFI jelszavakat vissza tudod keresni, amire csatlakoztál. Jól tud jönni ha meg kell adni valakinek a jelszót a wifinek amin épp lógsz, de már elfelejtetted.


Reklámblokkolás hosts fájl módosításával, automatizálva, ami így app nélkül megy, nem kell egy virtuális VPN-t létehozó blokkolóval szórakozni ami gyakran elvérzik


Hívásrögzítés alapesetben már nagyon nehézkes, inkább mondanám lehetetlennek a legújabb Androidon. Root jogot adva a felvevőnek nagyobb eséllyel működik.


Magisk keretrendszert is fel kehet tenni, amivel lehet jó dolgokat beállítani. Amire használtam pl. hangerő lépésköz növelés, hogy pontosabban tudjam állítani média hangerőt.


És ez csak pár dolog ami eszembe jutott hirtelen és nem vérpistike hackelés és nem fejlesztés.

2021. ápr. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ott van még a Tasker amuvel lehet automatizálni feladatokat. Bizonyos rendszerszintű állításhoz kell a root. Ott a Greenify, ami hibernálja a nem használt appokat ezáltal akksi időt növel. Ott a Wakelock Detector, aminél látod hogy mi ébreszti fel a telefon CPU-ját (nembképernyőjét) higy a háttérben dolgozzon, ezeket is le lehet tiltani akksiidő növelésre. Régen lehetett appokat mozgatni mindenestül SD kártyára, talán még most is lehet, de már akkora a belső tárhely hogy felesleges.
2021. ápr. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

@4

Magisk-kel, csak azzal érdemes szerintem.

2021. ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Le lehet cserélni az teljes OS -t ha a gyárival nem vagy megelégedve. Szinte az összes telefonhoz van elérhető alternatív rom. nyilván a nagyobb gyártók kiemelt készülékeihez a legtöbb. Anno én is lecseréltem a gyárit mert borzalmas volt. Mondjuk az már jó régen volt. Hetente havonta jöttek az új romok. Tök jól használhatóak voltak.
2021. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Xiaomi telefonokon szoktam ROM-olgatni, megjegyzem ahhoz nem root kell hanem nyitott bootloader.
2021. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!