Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel kezdjem? Szeretnek...

Mivel kezdjem? Szeretnek elkezdeni programozni, ehhez kernem a segitseget, hogy melyik tanfolyammal/programnyelvvel kezdjem?

Figyelt kérdés
Teljesen az alapoknal kell kezdenem, mivel csak felhasznaloi szintü szamitogepes tudasom van, amit naponta hasznalok, ezen kivül semmi. Valaszaitokat elöre is kköszönöm!

#Programozo tanfolyam
2021. ápr. 23. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Batch
2021. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én a Python-t ajánlanám.

A Youtube-on rengeteg ingyenes video van fenn, ahol a 0-ról kezdik, de ha rászánsz némi pénzt az Udemy-n is találsz nagyon jó kurzusokat.

2021. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. valaszolo, utana neztem, ez az Udemy nagyon jo dolog, az nem jött le teljesen, hogy ez vegzettseget is ad, ugy ertem, hogy, ha elvegzem a tanfolyamokat dolgozhatok programozokent? Köszi elöre is!
2021. ápr. 23. 08:45
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Python és/vagy Javascript jó kezdésnek. Ezekről már magyar nyelvű kurzus is fellelhető Youtube-on.
2021. ápr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Udemy és társai nem adnak végzettséget. Ami végzettséget ad, az főiskola vagy egyetem, és az nem 10 dollár lesz. A kérdés az, hogy miért, minek, mihez akarsz programozást tanulni. Úgy általánosságban a Python jó tanács, de ha te hardvereket akarsz programozni, akkor lehet hogy csak egy felesleges kitérő.
2021. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyelöre az fogalmazodott meg bennem, hogy ebben van a jövö, plusz amit most csinalok nem erdekel. Különösebb elkepzelesem meg nincs, hogy a szamitastechnika melyik területen szeretnek programozni, sokminden erdekel. Egy olyan alap tanfolyamot szeretnek elvegezni, amivel alkalmazottkent aztan el tudok helyezkedni, utana mar rajtam mulik, hogy merre tovabb. Viszont nem tudom/tudtam hol kell elkezdeni.
2021. ápr. 23. 10:05
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Akkor tanulj meg magadtól alapszinten programozni, hogy lásd, ez a te világod-e. Aztán menj el egy bútkempe, ahol garantálják, hogy beraknak egy IT céghez (fejlesztőkhöz mérve értelmezhetetlen) fizetésért. 1-2 millió forint lesz a tanfolyam, cserébe "nagyon nagyon junior" leszel és csupán egy keretrendszert fogsz ismerni. Ha ennél komolyabban érdekel, akkor progterv vagy mérnökinfó a felsőoktatásban.

De ezért a válaszért majd kapom sorban a piros ikszeket, hogy miért mondom hogy kell a papír. Ki vesz fel olyanokat, akinek semmi tapasztalata és papírja? Ki hívja be egyáltalán interjúra, amikor sokkal tapasztaltabbakat is fel tudnak venni? Nem code monkeyból van hiány, hanem képzett szakemberből. Tegyük fel, hogy te Javát tanulsz, milyen portfóliót állítasz össze, ami összemérhető egy 3-3,5 éves egyetemi képzésen megszerzett látásmóddal és tudással? Ez nem grafika vagy webdesign, ahol megmutatod három gyakorlóprojektedet az ügyfélnek, az meg elélvez.

2021. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a webfejlesztéssel lehet a legjobban elhelyezkedni, és ez a mainstream vonal. Szóval ebben az esetben kb így érdemes tanulni a dolgokat: HTML/CSS/Javascript majd utána React vagy Angular vagy Vue.js, de ha jobban érdekelnek a szerveroldali dolgok, akkor Javascript után Node.js és Express.js is jöhet.


De el lehet indulni pl Java vonalon is, ha a front end fejlesztés után a backend érdekelne, és a Java vonalon mennél tovább.


Ha viszont téged a mobilos dolgok vonzanak, akkor Kotlin-t érdemes tanulni, persze ezt is lehet sokféleképpen, ez csak egy ajánlás.


Ha pedig a keményebb, algoritmizálós feladatok vonzanak, és szeretnéd edzeni az agyadat, és erős alapot szeretnél a programozásban, akkor egyértelműen a C kezdésnek tökéletes.


Szóval mint látod elég vegyes a kínálat. Minden attól függ, hogy mi érdekel téged jobban, és mi a pontos célod a programozással, mert az igény határozza meg, hogy pontosan mivel kódolj, vagy éppen mit tanulj.

2021. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most ugy gondolom kisebb kutakodas utan, hogy C-vel kellene kezdenem, aztan Javascript. Szerintetek C alapnak jo elgondolas, ha meg nem igazan tudom merre tovabb?
2021. ápr. 23. 10:43
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó alap lehet a C, mert megtanít algoritmizálni, ad egy nagyon erős alapot. Utána a Java/C#/Python és egyebek már nagyon könnyűnek fognak tűnni. Annyi a hátránya, hogy a C-t kvázi megtanulni jóval több idő, és jóval több gyakorlást igényel, mint mondjuk egy Pythont vagy Javascript-et. De persze valamit valamiért. Ha nem számít az idő, hogy gyorsan el akarsz helyezkedni, akkor jó választás lehet a C.
2021. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!