Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Optimális megoldás erre a...

Optimális megoldás erre a feladatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok 2. oldalon van ez a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

Ha jól értem itt van rendezés nélküli megoldás aminek a komplexitása a bemenettel arányos O(n). Tud valaki ilyen megoldást mutatni vagy az elvét elmagyarázni? Köszönöm.



2021. máj. 1. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek semmi esetre sem lehet O(n) megoldása.

1) Nem tudod előre milyen prefixekket kell nézni és milyen mélységben (hány karakter hosszan)

2) Nem tudod, hogy hány azonos kategória lehet, ahogy "asd" vagy "xy" esetén. Csak utólag tudod meg mondani => Tehát keresni kell.


Mivel struktrúráról beszélünk, így fa építhető ki (akár több, más kezdő karakterrel) és meg kell nézni, hogy milyen mélyűek.


Tömören, témába nem mélyen belemenve ezt gondolom. Persze tévedhetek is és van O(n). De majd a tőlem okosabbak megcáfolnak vagy megerősítenek. :)

2021. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat n alatt nyilván a karakterek számára gondolok nem a stringek számára. Nevezzük akkor O(c)-nek.
2021. máj. 1. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Az se helyénvaló, mert akkor csak egy string a bemenet n hosszúságú karaktersor O(n). Holott a feladatban NxM-es String tömb szerepel.
2021. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok akkor definiáljuk c-t NxM-ként és akkor úgy O(c). De nem a jelölésre irányul a kérdésem hanem a megoldásra.
2021. máj. 1. 16:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Kaptam megoldást köszönöm itt is.
2021. máj. 1. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!