Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikortól érdemes jelentkezni...

Mikortól érdemes jelentkezni junior Javascript fejlesztőnek itthon?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy itthon nagy a mukaerőhiány IT terén, az érdekelne, hogy ez valóban így van? 1 éve tanulok suli mellett magamtól Javascriptet, csináltam már kisebb projekteket Reactben és Vanilla JS-szel is, és nemsokára bele fogok kóstolni Node.js-be. Magyarországon mennyire keresnek 0 tapasztalattal rendelkező fiatalokat? Mi az a szint amikor már magabiztosan tudnék jelentkezni?

Aki benne van a szakmában, mennyi a reális kezdőfizetés? A neten csak mindenféle kamufelmérésbe lehet belefutni itthoni fizetésekre vonatkozóan, amik nettó 600k-t ígérgetnek egy kezdőnek.


Elsősorban a fejlődési lehetőség, a tapasztalatszerzés érdekel, az sem baj ha nem fizetik meg.



2021. máj. 4. 23:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Nagy tapasztalatokkal rendelkező 50éves junior fejlesztő munkát keres... :)
2021. máj. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Felsőfokú végzettség nélkül kevés esélyed van. A legtöbb álláshirdetésben benne van. Persze elhelyezkedhetsz anélkül is ha megfelelő a tudásod és a referenciád, de nem nagyon fognak kapkodni utánad.
2021. máj. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Felsőoktatás nagy előnye ebben a szakmában, hogy diákként tudsz iskolaszövetkezeten belül jó gyakornoki helyet találni. Továbbá jóesellyel be tudsz kerülni helyekre ha kapcsolatokat építesz (én is így kerültem be az első komolyabb cégbe).

Azóta sok dolog változott, ami érdekes lehet még azok a tanfolyamok, amik munkát garantálnak, amint elvégzed, érdemes afelé is nézelődni.

2021. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Bármikor jelentkezhetsz. A nagyobb cégeknél adnak "házit", ami az elsőforduló, és ha jól szerepelsz, akkor interjúztatnak.

Az interjún kb. bármit kérdezhetnek, akár lexikális, akár logikai kérdést.

Ha pedig jól szerepelsz, akkor felvesznek. Nekik ez azért éri meg, mert kedvezően adóznak a diákok után. Viszont általában nem olyan sok a fizetés, mivel diákként legtöbbször nem is főállásban vagy.

Szóval ilyen nettó 80-100 ezer kb. a félállás diákként.

2021. máj. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%

"Magyarországon mennyire keresnek 0 tapasztalattal rendelkező fiatalokat?"


Kb. semennyire. Frissensültekkel foglalkozni nyűg és felelősség. A pénzkidobás mellett. ÉS ezt tudják is a munkáltatók. A diplomásokért sem rajonganak, ha null kilométeresek. Téged észre sem fognak venni.


" Mi az a szint amikor már magabiztosan tudnék jelentkezni?"


Amikor már megszerezted a képesítésedet. Senki nem fog téged alkalmazni csak úgy, bemondásra. Ha volna egy céged, te elhinnéd a nálad kopogtató kóbor alajosnak, hogy ő hú de mennyire keni meg vágja.

Ha meg is tud oldani valamit, ki tudja azt felmérni, hogy mi az amit nem tud? Kinek lenne kedve azt felmérni? Senkinek.

2021. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy jelenleg a Corvinuson tanulok közgazdaságtant, szóval felsőfokú végzettségem az lesz, csak nem a programozáshoz szorosan kötődő szakterületen.
2021. máj. 5. 11:19
 7/18 A kérdező kommentje:

#5-ös válaszoló:

Természetes, hogy kevésbé szeretik a tapasztalatlanokat, de mindenki nulláról kezdi. A mai senior programozók is nulla tapasztalattal kezdték egykoron, nemde?

2021. máj. 5. 11:22
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Az nem rossz, csak hát, szerinted mennyire leszel ezzel közelebb egy fejlesztő készségeihez?

A matekot tudod majd hasznosítani. Ez a semminél több, de a valaminél kevesebb. A javascript mint tanulónyelv is elég necces.


Azt jó ha tudod, hogy a programozói készség nem csak annyiból áll, hogy megtanulod egy nyelv kulcsszavait és ismered a fő tételeket. Rengeteg lexikális tudás, a programozástól látszólag nagyon távoli készségek együttese adja azt a biztos alapot, ami valakit szakemberré tesz.

Ennek a készségnek a megszerzése felsőfokú szakképzés keretein belül minimum két év. És ezalatt az idő alatt semmi mással nem foglalkozhat az aspiráns, ráadásul nem csak úgy, tanulgat, hanem vizsgakészen tanulja meg az anyagot, ahol folyamatosan számon kérik és a végén még záróvizsgát is tesz.

2021. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

"A mai senior programozók is nulla tapasztalattal kezdték egykoron, nemde?"


Igen, de ők képesített programozók voltak. És nekik sem volt egyszerű helyet találni, bár a mai helyzetnél jobb volt korábban, mert a cégek keresték a szakembereket.


Nem csak programozók esetén van ez így. Más szakmákban sem szívesen alkalmaznak olyan kezdőt, akinek mincs munkagyakorlata, mert az minimum két-három havi bruttó bér elégetése és senki nem akarja megfutni ezt a kört.

2021. máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

"Kb. semennyire. Frissensültekkel foglalkozni nyűg és felelősség. A pénzkidobás mellett. ÉS ezt tudják is a munkáltatók."

Tapasztalatból is tudom, hogy ez nem igaz, de ezt félretéve, logikai sincs értelme a cég szempontjából, amit mondasz.

Egyrészt, a cégnek a diákok után jobb az adózása, ami önmagában tényleg nem jelent semmit, de ez már plusz.

Másrészt, egy tapasztalatlan diáknak még alacsonyabb bérigénye van, vagy egyáltalán nincs, mivel nincs ismerete a versenyszféráról, így ha korán felszedi a cég, illetve adott esetben megtartja, akkor hosszútávon anyagilag jobb.

Harmadrészt, a senior fejlesztőknek is meg van a munkájuknak azon része, ami monoton, unalmas és könnyű. Ha ezeket kiszervezik egy diáknak, akkor a senior is olyan dolgokkal foglalkozhat, ami érdekesebb és nem pazarolja az idejét arra, amit más is csinálhat.


Hosszabb távon egy diákot megéri foglalkoztatni a cégeknek, multiknak mindenképp, kis cégek esetén attól függ mennyi a pénz.

És pont ezért köt egy csomó multi úgy szerződést, hogy minimum 6 hónapot kell ott lenni.


"Amikor már megszerezted a képesítésedet. Senki nem fog téged alkalmazni csak úgy, bemondásra."

Mondjuk ezért van a nagyobb helyeknek saját felvételi eljárásuk. ÉS az első kör ilyenkor a szakmai teszt, ami - szintén eddigi tapasztalatok alapján - a legtöbb helyen könnyű.


"És nekik sem volt egyszerű helyet találni, bár a mai helyzetnél jobb volt korábban, mert a cégek keresték a szakembereket."

Ez így nem igaz, pontosabban nem erről volt szó.

Ma már létező, használt technológiákba kell bekapcsolódni, adott esetben komolyabb megértés szükségeltetik a fejlesztők részéről, illetve a kínálat is nagyobb a cégeknek, ezért válogatnak jobban.

Régen sokkal kevesebb programozó volt és sok mindent nulláról kellett írni, sőt sok helyen még nem is programozók voltak, hanem matematikusok és nem képzett programozók.

Csak mindenképp meg kellett oldani az adott feladatot.

Nem votl nagy választási lehetőség, nem akkora mint most.

2021. máj. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!