Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem hívnak be sehova...

Miért nem hívnak be sehova állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Programozás, C#-ot, MySQLt, NET frameworköt tudom. Mit lenne még érdemes tanulnom, hogy találjak legalább egy junior munkát pályakezdőként? Egy éve nézem meg elküldöm az önéletrajzom de semmi.


Ha kell minimálbérért is elvállalom.


Már jelentkezek arra is, amihez nem annyira értek, web, html, php, javascript.



2021. máj. 6. 21:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
A járvány miatt rengeteg cégnél létszámstop van, nem igazán tudsz vele mit csinálni, csak tovább jelentkezgetni.
2021. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
27%
Arra nem gondoltál, hogy személyesen besétálj, esetleg felhívd őket telefonon? Egy suttyomban elküldött random önéletrajzra senki nem kíváncsi. Persze az is lehet, hogy van aki kíváncsi rá, csak rosszul van megcsinálva. Nehéz látatlanban megmondani, hogy mi a probléma.
2021. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%

Figyusz, szerintem rossz lehet a cv-d. Írj bele mindent amihez értesz, tedd fel angolul is professionra, regisztrálj linkedinre, tedd magad aktívvá.

Nem tudom, én pályakezdőként megpályáztam egy állást, interjúztattak és felvettek anno, szóval nem tudom most mi lehet nálad a baj.

2021. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert ez egy nagy nudli.

Amúgy is, mit takar az, hogy tudod?

No meg mysql és .NET? Ebből te hová, és mit akarnál programozni?

Vállalati környezetben nem igazán passzol össze a kettő.

Amúgy meg egy junior szinthez amit tudni kell: kb. az amit egy egyetemi alapképzésen tanítanak, mínusz némi matek/fizika.

SOLID elveket fejből, stb.

Hol tanultad a dolgokat, és mi alapján gondolod, hogy tudsz ebben dolgozni? Láttál már nagy projekteket?


"Ha kell, minimálbérért..."

Nos, talán ezért a mondatért egyből dob ki a HR csajszi, minden cégnek rendes munkaerő kell, aki tudja az értékét. Vagy megéri a rendes junior bérét, vagy nem kell az ürge, találnak másikat.

2021. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

"HR csajszi"-k, érdekes kifejezés...

Valami nem kóser velük...de azért nem egy amerikai pszicho.

2021. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
25%
Én se találok most, 99% hogy a covid, mert én már nem abszolút kezdő vagyok, dolgoztam már, van tapasztalatom, de így se hívnak. Valószínűleg nincs megrendelés, nincs munka, inkább kirúgnak embereket mintsem újakat vegyenek fel.
2021. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

A sok fa*sz.olás helyett, inkább alakítsatok egy céget, még csak bejelenteni sem kell, amolyan látszat, amihez csináltok honlapot, hogy reklámozzátok magatokat, stb, stb.


"csak" egy jó ötlet kell!


Ha be is kerültök egy munkahelyre, ott is csak f*s.zolás van, meg látszatmunka... ...a minimális bérért...


Szóval akkor már inkább csináljátok azt, amit szerettek is.

2021. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%
Pedig az IT szárnyal most, rengeteg ajánlatot kapok én is.. lehet rossz helyen keresgéltek
2021. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
68%

Fényképes önéletrajz, bérigénnyel kiegészítve.


És nem ilyenek, hogy "ismerem az XY programot" hanem a VALÓDI referenciák feltüntetése.

2021. máj. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
68%

Beírod googleba, how a programmer CV should look like vagy what is a good programmer cv, redditen van millió téma erről, nem fogja itt senki se szétírni, miket kell belerakni, hogy és miket nem. Azalapján összerakod, és valószinű, hogy jelentkezni fognak. Számít, hogy néz ki a CV. Nem mindenhol, de számít. Vannak kivételek. Főleg az számít, mit csináltál eddig, miket ismersz.


"Ha kell minimálbérért is elvállalom." Azért vállalja el a kedves miniszteretek. Bér alatt elvállalhatod, amit ajánlanak, azt meg is lehet említeni, ha közel vagy a kívánt szinthez de szerinted teljesen nem éred el, viszont ilyet soha nem mondunk.


"Arra nem gondoltál, hogy személyesen besétálj, esetleg felhívd őket telefonon? Egy suttyomban elküldött random önéletrajzra senki nem kíváncsi. Persze az is lehet, hogy van aki kíváncsi rá, csak rosszul van megcsinálva. Nehéz látatlanban megmondani, hogy mi a probléma."


Profession-on azért vannak fent az álláshirdetések és linkedinen, hogy elküld az életrajzod. Sokan meg se adnak telefonszámot, hogy ne b.sztassák őket. Párszor már hívtam céget életrajz előtt/után, nem értem el vele semmit. Ha elküldöd nekik, megkapják emailben és bejössz nekik - válaszolnak, max nem rögtön mert szelektálnak a jelentkezők közül. Ha nem jössz, hiába hívsz akkor se fognak felvenni oda.

2021. máj. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!