Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha C++ nyelvben egy kifejezésb...

Ha C++ nyelvben egy kifejezésben egy bool és egy char típus szerepel, a kifejezés eredménye miért int típusú lesz, miért nem char?

Figyelt kérdés

#C++ #implicit típuskonverzió
2021. jún. 15. 12:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

[link]


esetleg itt olvasd el a 97. oldalon kezdődő implicit konverziók részt. hátha úgy tisztább lesz

2021. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a választ:

[link]

2021. jún. 21. 10:50
 13/16 anonim ***** válasza:

Megtaláltad?

Ritka fürge ember vagy te.

2021. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Te meg igazi motivátor :)

Még annó kerestem rá, de most léptem csak be ide és láttam, hogy vannak új válaszok a kérdésre, azt gondoltam bedobom ide.

2021. jún. 21. 16:33
 15/16 anonim ***** válasza:

Kérlek, arra az egyre adj nekem választ, hogy hol, milyen kontextusban fordul az elő, hogy valaki olyan aritmetikai műveletet akarjon végrehajtani, aminek operandusai ilyen műveletre originálisan alkalmatlanok?


Tehát, áruld el, mikor lehet arra szükség, hogy egy bool-hoz hozzá akarjon az ember erőszakolni egy char-t?

2021. jún. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

azért egy komolyabb c++ (vagy akármilyen másik nyelv) fejlesztőnek nem árt ilyenekkel tisztában lennie, még ha praktikai oka nincs is

nem árt tudni, hogy pontosan hogyan is működik, mit is csinál a fordító

nem véletlen majdnem 2000 oldal már az isocpp legutóbbi doksija

2021. jún. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!