Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel VBA-ból miket kell...

Excel VBA-ból miket kell tudni ahhoz, hogy beírhassam az önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Üzleti területen. Corvinus.


Önállóan tanulok. Pl Message box:

https://www.youtube.com/watch?v=Ecsgjw9Vp9g


Ilyeneket megtudok írni, de nem tudom hogyan tudnék mindent átnézni, amit úgymond "illik tudni".

Nem akarok állásinterjún beégni, hogy "pedig azt hittük maga ért a VBA-hoz"



2021. jún. 29. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Hát a Message Box az a 0. lépés, ha ehhez egy négyperces videó kell, akkor soká érsz a végére. De szerintem ezek kellenek:

Változók, adattípusok, tömbök, variant

Ciklusok, szubrutinok, stringmanipuláció, alap algoritmusok

Az Excel Document Object Modelje, ezzel fogsz a legtöbbet szívni

Az Excel függvényei, pivot táblák, szóval, ami az alap Excelből kell

Megbm tájékozódási képesség az Excel VBA helpjében.

2021. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk azt, hogyképes legyél önállóan az adott feladat megoldásához egy függvényt megírni. Mondjuk: írj egy függvényt, ami kszámolja, hogy egy hitelt a megadott törlesztőrészletek mellett hány hónapig kell fizetni. A hitel összegét és a törlesztőrészlet nagyságát, valamint a THM-et paraméterként add meg.
2021. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyilván nem egy 4 perces videó kell hozzá, csak azért linkeltem, hogy megmutassam, hogy Youtube-videókból is ismételnék...
2021. jún. 29. 14:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Pl. általában az Excel objektumait érdemes ismerni, tehát mi mihez tartozik, mi milyen konténer része, hogy lehet elérni, minek milyen metódusai és adatai vannak, stb. Azt sem árt tudni, hogyan lehet pl. egy Outlook-ot és annak adatait elérni, különféle adatforrásokhoz csatlakozni, stb...
2021. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!